У РІ КУП НАНУ відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії»

10 Грудня, 2012

В орбіті пошуку − гуманітаристика

У Рівненському інституті  Київського університету права відбулася
     ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні  проблеми гуманітаристики:  світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії», ініційована кафедрою гуманітарних дисциплін.

Особливістю її проведення було те, що конференція транслювалася  on-line  і кожен, хто прагнув долучитися до наукового діалогу, отримав таку можливість. Важливо і те, що конференція відбувалася  у недавно відкритій, облаштованій   за найновітнішими вимогами сучасного дизайну конференц-залі.  Учасниками конференції стали науковці  престижних вищих навчальних закладів України: Київського національного унiверситету iменi Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Запорізького національного університету, Національного університету «Одеська юридична академія», Одеського національного політехнічного університету, Національного університету «Острозька академія», Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського,  Донецького національного технічного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Запорізького національного технічного університету,  Національного університету водного господарства та природокористування, Севастопольського інституту банківської справи Української академії банківської справи Національного банку України, Інституту філології Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, Донбаського державного педагогічного університету, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка,  Чернігівського державного інституту економіки і управління Рівненського державного гуманітарного університету, тощо.

Відкрив конференцію в.о. начальника управління освіти і науки Рівненської обласної держадміністрації Петро Миколайович Коржевський, котрий наголосив на пріоритеті гуманітарної політики у сучасній державі і особливому статусі гуманітарного знання. З вітальним словом до присутніх звернулася проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Київського університету права Національної академії наук України Галина Петрівна Левківська. Вона зачитала привітання ректора Юрія Ладиславовича Бошицького, без авторитетної підтримки якого цей захід, як і жоден інший,  не отримав би належного резонансу.

Виступи відомих в Україні фахівців (С.С. Пальчевський, доктор педагогічних наук, професор кафедри загальної і соціальної педагогіки та управління освітою Рівненського державного гуманітарного університету; І. М.Хом’як , доктор педагогічних наук, професор, академік Академії вищої школи України, завідувач кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія»; Б.М. Кир’янчук, професор, завідувач кафедри української літератури Рівненського державного гуманітарного університету; О.М. Кириленко, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету), які прозвучали на пленарному засіданні,  якнайдостотніше окреслили магістралі сучасного гуманітарного пошуку.
    Дискусії, які розгорнулися на секційних засіданнях, мали плідний і творчий характер.

Посилання на відео он-лайн конференції