Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбулася ІХ Всеукраїнська науково-практична «Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії»

6 Грудня, 2019

      Започаткована дев’ять років тому кафедрою гуманітарних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України, конференція  відбувається уже дев’ятий рік поспіль. Важливо, що вона знайшла належний резонанс у гуманітарному просторі не тільки Рівненщини, а й усієї України. Безумовної актуальності їй надає інтердисциплінарний характер та гострота порушених питань суспільного та культурного розвитку сьогодення. Науковий діалог з означеної проблематики відбувається за участю провідних фахівців України у сфері гуманітаристики.

dsc_7673.jpg

 
dsc_7686.jpg

 
 dsc_7696.jpg
 
 dsc_7703.jpg

       Вітальне слово ректора  Юрія Бошицького, адресоване  учасникам конференції, зачитав директор інституту Володимир Якимчук.
   «Сьогодні українська культура зі всією очевидністю ставить питання дієвості українського соціуму щодо вирішення проблем власного виживання та визначеності майбутнього. Нині відстежуємо певну втрату еталонних зразків культури, пошук нових культурних парадигм. Водночас зростає інтерес до власної культури та духовної спадщини, спостерігається «ренесанс традиційної культури. Проблеми, порушені на конференції,  націлюють на розлогу рефлексію наявних нині трансформацій в освітньо-науковому просторі України, адже освітньо-науковий потенціал держави має вирішальне значення у можливостях її економічної конкурентоспроможності», – підкреслив ректор.

dsc_7667.jpg

dsc_7670.jpg

dsc_7675.jpg


      Вітання учасникам наук вого диспуту також надіслав начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський, який зазначив, що гуманітарні цінності є сутнісною ознакою соціальності, людяності, цивілізованості, а тому без них людство не може існувати. Переживаючи будь-які кризи, спади, зіткнення і катаклізми, воно завжди повертається до гуманітарних пріоритетів як до єдиного духовного стрижня, основи свого буття. Подібне повернення спостерігається і в контексті подолання негативних наслідків глобалізації. Освіта має відреагувати на це повернення першою, оскільки завжди була і є важливою частиною суспільства, його зрізом, і те, що відбувається в суспільстві, має місце і в освіті.

dsc_7707.jpg

dsc_7711.jpg

dsc_7712.jpg

dsc_7721.jpg

 dsc_7730.jpg


      Оплесками супроводжували виступ начальника головного територіального управління юстиції в Рівненській області Оксани Сальчук, яка побажала учасникам конференції нових наукових здобутків, невичерпного натхнення та цікавих дискусій.

dsc_7719.jpg


      На пленарному засіданні виступили доктор соціологічних наук, професор кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Олеся Кириленко, кандидат історичних наук, доцент кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Петро Долганов, кандидат педагогічних наук (м. Тернопіль) Юліан Семенчук, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства Національного університету водного господарства та природокористування Майя Дзюба кандидат філософських наук, доцент кафедри українознавства Національного університету водного господарства та природокористування Світлана Гуменюк.  У виступах промовців в основному ішлося про те, що сучасний етап інформаційної революції, започаткований зрушеннями в інформаційних технологіях та поширенням віртуального простору, виводить людську культуру на якісно новий рівень комунікації, де швидкість та доступність інформації, а також надзвичайні можливості спілкування складають основу стрімкого генезису нових культурних форм. Саме всеосяжність комунікативного простору забезпечує можливість виникнення, функціонування та поширення гуманітарних технологій – парадигми, що постає противагою маніпулятивно-технологічним моделям управління суспільством. Після кави-брейк, де учасники форуму отримали можливість неформального спілкування, розпочалися засідання секцій, на яких виступили аспіранти та студенти Рівненського державного гуманітарного університету Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту права ім. І. Млиновського НУ «Острозька академія», Львівського національного університету імені Івана Франка та Рівненського інституту Київського університету права НАН України, зокрема  Вікторія Сиротинська, Вікторія Шмавгонець, Максим Головко, Тетяна Лебедь, Катерина Сидорчук Анна Оленіч, Дарія Сидорова, Анна Іванова, Ілля Матвійчук, Юрій Бухало та ін.
      Обговорення проблем, довкола яких точиться чимало дискусій у сучасному науковому полі, згуртувало представників різних гуманітарних наук.  Безперечно, цей цінний досвід варто утримувати та примножувати.