У РІ КУП НАНУ відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії»

12 Грудня, 2014

Вона об’єднала представників  різних галузей   гуманітарного знання із п’ятдесяти шести наукових та науково-освітніх вищих закладівУкраїни. Їх пошук вирізняє прагнення комплексно, послуговуючись різними науковими методами та підходами, осмислити явища сучасного гуманітарного простору. Надзвичайно важливо, що наукова дискусія, започаткована кафедрою гуманітарних дисциплін Рівненського інституту права, знайшла належний резонанс у гуманітарному просторі не тільки Рівненщини, а й усієї України.

Вітальне слово ректора, заслуженого юриста України  Юрія Ладиславовича Бошицького, котрий активно підтримує усі креативні ініціативи і сприяє їх втіленню,  виголосила проректор з наукової та науково-педагогічної роботи Київського університету права НАН України, кандидат юридичних наук, доцент Олена Василівна Чернецька. На адресу конференції також надійшло вітання від заступника начальника Головного управління юстиції у Рівненській області Лариси Степанівни Серватович, яке зачитав керуючий справами РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук.

Прикметно, що учасником конференції стала представник університету Токіо (Японія)  Юзукі Нагакоші. Важливою також стала участь широкої представницької делегації із КУП НАНУ.

Роботу пленарного засідання відкрила Олена Василівна Чернецька, яка запропонувала увазі слухачів виступ на тему «Права та свободи людини і громадянина як основа функціонування органів публічної влади». Предметом обговорення також стали проблеми соціального, лінгвістичного, політологічного та педагогічного дискурсів, які зайшли своє втілення у виступах доктора соціологічних наук, професора кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Олесі Миколаївни Кириленко (“Теорії постматеріалізму в неогуманістичному дискурсі”), доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри філології та перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Оксани  Володимирівни Когут («Формування світоглядних орієнтирів засобами сучасного театру»), доктора педагогічних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України, завідувача кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія» Івана Миколайовича Хом’яка («Соціальна функція орфографічної компетенції»), доктора педагогічних наук, професора кафедри загальної та соціальної педагогіки і управління освітою РДГУ, віце-президента Української академії акмеології, заслуженого працівника освіти України Степана Сергійовича Пальчевського («Акмеологічні основи  життєорганізації особистості сучасного професіонала»), кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія» Анатолія Олександровича Криловця («Проблема само тотожності в драмі Лесі Українки «камінний господар»), кандидата історичних наук, доцента кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Петра Сергійовича Долганова («Привиди прекаріату» як чинники революціоналізації непевної сучасності»).  Після пленарного засідання конференція продовжила свою роботу у трьох секціях.

І, як підкреслив у своєму вітальному слові Ю.Л. Бошицький, «актуальний освітній менеджмент Київського університету права Національної академії наук України, що орієнтований на розширення конструктивного  академічного полілогу, втілення інноваційних підходів в освітній та педагогічній діяльності» знайшов свою реалізацію у цьому масштабному заході.

Конференція, безумовно,  стане каталізатором  нових ідей у сфері гуманітаристики.