У РІ КУП НАНУ відбулася презентація виставки художніх полотен
Продовжуючи гарну традицію долучення молоді до мистецтва та втілюючи основні ідеї загальноуніверситетського проекту «Інтелектуальна власність: перлини сучасного мистецтва для студентської молоді», у холі Рівненського інституту Київського університету права НАН України розгорнулась виставка полотен художника Петра Ошурка, яка стала 42 –ю в рамках вказаного проекту.
Петро Петрович – наш земляк, народився у поліській глибинці — у селі Борове Зарічненського району на Рівненщині. Потім навчався в студії у Хмельницькому, а згодом вступив у Московський заочний народний університет мистецтв, який закінчив у 1990 році. Каже, що хоч і навчався заочно, проте студентам надсилали чимало корисної мистецької літератури, яку дістати в той час було дуже складно. Тож завдяки студіюванню підручників, зусиллям і таланту крок за кроком наближався до мрії — стати художником.
Петро Ошурко працює у стилях реалізм та імпресіонізм. Більшість демонстрованих картин написані на мотиви поліської природи. Хоча є в доробку й інші сюжети, виконані, в тому числі, й на замовлення. Виставки його робіт неодноразово організовували в Рівному, районних центрах області, а у Вараші є навіть постійно діюча. Окремі твори експонували в рамках мистецьких заходів Києва та Львова, зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, США.
Окрім співробітників та студентів Рівненського інституту Київського університету права НАН України привітати художника сьогодні прийшли і знані в Рівному митці: голова Обласної організації Національної спілки художників України Петро Подолець, який відзначив активність пана Петра у проведенні будь-яких мистецьких заходів; живописець Віктор Гвоздинський– модератор презентації- наголосив на прекрасній традиції нашого навчального закладу долучати молодь до прекрасного та звернувся з проханням аби адміністрація РІ КУП НАНУ доклала зусиль для популяризації робіт Петра Ошурка шляхом реклами на своєму сайті та власних сторінках студентів у соцмережах. Олександр Булига – директор Рівненського краєзнавчого музею- висловив сподівання на те, що роботи художника виставлятимуться і у їхніх стінах. За словами Миколи Сівака– відомого в Україні рівненського скульптора, який також був присутній на відкритті, головне для митця бути не художником з дипломом, а художником з душею, що і є притаманне винуватцю сьогоднішньої події.
Не залишились осторонь привітань і завідувачі кафедри спеціальних юридичних дисциплін Якимчук Оксана Олександрівна та кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Матвійчук Олена Вікторівна, висловивши теплі слова вдячності та побажання творчих здобутків Петру Ошурку, а завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Українець Стефанія Ярославівна у своєму виступі зазначила, що подібні виставки є свідченням того, що людина живе на землі не лише приземленим і згадала прекрасні слова Максима Рильського: « У щастя людського два крила: Троянди й виноград – красиве і корисне».
«Багато полотен людям дарую. Бо картині потрібно, щоб її бачили», — каже художник, тому щиро бажаємо йому наснаги, творчих ідей, здоров’я та хай його полотна стануть частиною золотого фонду мистецтва України та світу.