У РІ КУП НАНУ відбулася зустріч з адвокаційним експертом Всеукраїнського благодійного фонду “Право на захист”, виконавчим партнером Управління Верховного комісара ООН Альоною Шкрум

10 Жовтня, 2014

Під час зустрічі  висока гостя підняла важливу для сучасної України проблему біженців. Належить сказати, що пані Шкрум  є нині однією з небагатьох, хто ініціює прийняття важливого законопроекту «Про права та свободи внутрішньо переміщених осіб».

«Зволікання з урегулюванням проблеми вимушених переселенців призведе до гуманітарної кризи в Україні.  Держава не має права кинути напризволяще понад півмільйона своїх громадян, які наразі не можуть знайти житло і роботу, і навіть отримати гуманітарну допомогу… Я була у визволених місцях з питань переселенців. Так-от, у Києві й донині до кінця не усвідомлюють того, що йде війна. Ми можемо втратити свою країну, свою націю….», – сказала Альона Шкрум. Найважливішими питаннями законопроекту є створення єдиного координаційного центру, покладання відповідальності за облік переселенців на єдиний орган – Міністерство соціальної політики, спрощення процедури реєстрації та надання гуманітарної допомоги, спрощення процедури розмитнення та скасування 17% оподаткування на гуманітарну допомогу від міжнародних організацій та фундацій.
     Студенти інституту із зацікавленням слухали високу гостю, котра говорила про найбільш уразливі проблеми сучасного законодавства, котре мусить мобільно реагувати на будь-які політичні інсинуації. Альона Шкрум відповіла на численні запитання, які свідчили про готовність до подальшого  професійного  діалогу.

Насамкінець представниця міжнародної Феміди у супроводі керуючого справами РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчука та студентського самоврядування оглянула заклад. Найбільше враження справила на гостю конференц-зала та зала судових засідань, які, на думку пані Шкрум, свідчать про масштаби професійного мислення керівника Ю.Л. Бошицького, завдячуючи котрому інститут може пишатися своїм навчально-виховним комплексом «Право».