Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбулася зустріч з кінорежисером Еммануелем Ґраффом

14 Березня, 2016

     Французький режисер-документаліст, який мешкає у Швейцарії, представив студентам та викладачам  дві документальні роботи про Україну – “Українські щоденники” та “Саша Х. Крила на Майдані”. Остання кінострічка присвячена рівнянину Олександру Храпаченку, якого 20 лютого 2014 під час Революції Гідності вбив снайпер. На зустрічі були також присутні родичі та близькі Героя України.


     Предметом розмови стала доля України, її минуле, сучасне та майбутнє. «Я відкрив для себе приголомшливі факти, пов’язані з історичним минулим вашої країни. Наприклад, я дізнався про долю українських військовополонених у Франції у 1943-1944 роках, про Голодомор, правда про який замовчувалася 70 років. Цікавила мене і сучасність, розбудова України – давньої та водночас нової держави. Але визначальним досвідом для мене став Майдан. Під час   подій на Майдані  я став прихильником тих ідеалів, за які вийшли люди. Ці ідеали здаються мені універсальними», ‒ зізнався Еммануель. У Києві режисер перебував під час найбурхливіших подій.
     Еммануель Ґрафф поділився думками про можливості кінематографу достукатися до людських сердець, а також акцентував увагу присутніх на провідній ідеї кінокартини – відтворити події Революції гідності через долю окремої людини. Обговорення фільму викликало жваву неформальну дискусію між учасниками зустрічі, яка стала можливою через особисті дружні контакти  доцента кафедри гуманітарних дисциплін, к.філол.н. Олексія Олексійовича Дацюка з відомим кіномитцем.
     Двосторонній переклад розмови з французької мови на українську і навпаки здійснила старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ Ірина Степанівна Микитин.


     Керуючий справами РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук подякував гостям за їхню небайдужість, побажав реалізації творчих задумів, а режисеру вручив цінні подарунки. Неформальне спілкування зі студентами було продовжене в аудиторії героїв Небесної сотні, де панує особлива атмосфера довіри.
      Такі зустрічі для студентства є вкрай важливими. Вони відбуваються у рамках загальноуніверситетських проектів «Пізнай свій край» та «Кроки до прекрасного», що діють під патронатом ректора Юрія Ладиславовича Бошицького.