У РІ КУП НАНУ відбулося урочисте відкриття меморіалу на честь 25-річчя прийняття Конституції України та 30-ї річниці Незалежності України

13 Жовтня, 2021

Метою заходу стало возвеличення  здобутків Української Держави  та визнання високого статусу юридичної професії. На гранітному постаменті  зведено величний монумент  Феміди як уособлення законності та справедливості. Свідченням неординарності святкового дійства  стала широка представницька аудиторія.

dsc_1104.jpg

dsc_1115.jpg
dsc_1143.jpg

dsc_1151.jpg

dsc_1160.jpg
 dsc_1162.jpg
 dsc_1192.jpg
 dsc_1207.jpg

Так, на відкриття меморіалу прибули директор Інституту держави та права імені В. М. Корецького НАН України, завідувач відділу конституційного права та місцевого самоврядування, доктор юридичних наук, професор, академік НАН України, академік Академії правових наук України Юрій Шемшученко, народний депутат України II, III, IV, VI скликань, Сенатор міжнародного парламенту Безпеки і Миру, Президент Інституту права і суспільства, заслужений юрист України, професор  Юрій Кармазін, голова Рівненської міської ради Олександр Третяк, головний редактор часопису «Київ дипломатичний» Антоніна Ліннік, начальник управління освіти міськвиконкому Богдан Турович, директор обласного наукового ліцею Наталія Сосюк, директор Регіонального  центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області Василь Овдіюк,  заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Рівненській  області м. Львів Оксана Сальчук, директор рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига директор Рівненського навчально виховний комплеку № 12 Рівненської міської ради Вікторія Лагодюк, власник ПП «Рівнеоблпостач» Ніна Крока та ін.

dsc_1114.jpg

dsc_1128.jpg

dsc_1133.jpg

dsc_1214.jpg
 dsc_1216.jpg
 dsc_1242.jpg

На правах господаря захід відкрив його ініціатор ректор КУП НАНУ професор Юрій Бошицький. Він підкреслив вагу подібних акцій, а також роль і внесок Рівненського інституту Київського університету права НАН України у розвиток правничої освіти у Рівненському регіоні.

dsc_1210.jpg

dsc_1179.jpg

dsc_1237.jpg

dsc_1244.jpg

З вітальним словом на відкритті меморіалу виступив міський голова Рівного Олександр Третяк, який зокрема зазначив, що у часи середньовіччя побутував принцип rex est lex. Але пройшов час і принцип змінився на – Non rex est lex, sed lex est rex (Не цар є закон, а закон є цар). Тим самим саме закони, їх неухильне дотримання усіма, дозволяють уникнути хаосу, забезпечити стабільність і розвиток суспільства. Мер міста підкреслив, що саме юристам належить провідна роль у процесі державотворення, формуванні правової культури, захисті конституційних прав і свобод людини, і висловив глибоку вдячність ректору Юрію Бошицькому за важливу соціальну та виховну позицію.

dsc_1253.jpg

dsc_1211.jpg
 _viber_2021-10-11_04-24-40-200.jpg
dsc_1259.jpg

Бурхливими оплесками нагородили присутні виступ першого ректора КУП НАНУ, академіка Академії правових наук України Юрія Шемшученка та заслуженого юриста України, професора  Юрія Кармазіна. До слова також була запрошена організаторка та натхненниця Міжнародного мистецького проекту ‒ фестивалю ковалів «Металеве серце України» Ніна Крока.

_viber_2021-10-11_04-24-41-423.jpg
 _viber_2021-10-11_04-24-40-916.jpg
 _viber_2021-10-11_04-24-40-595.jpg

Особисто їй, а також творцеві скульптурного втілення Феміди  ‒ рівненському ковалеві Артему Вольському та автору гранітного постаменту Віталію Мельнику із м. Костопіль були адресовані  слова щирої вдячності за щедрий подарунок інститутові, висловлені ректором Юрієм Бошицьким, який високо оцінив креативні зусилля майстрів.
   Насамкінець скульптура була освячена благочинним протоієреєм Рівненської єпархії Православної церкви України Сергієм Лучаніним.
  Безсумнівно, гранітний меморіал стане символом національної ідеї, що об’єднує всіх і кожного, засвідчуючи високу повагу до національних державотворчих знаків, глибоку віру у майбутнє України.