У РІ КУП НАНУ відбулося відкриття виставки художніх полотен «Вода і повітря» Олександра Бобришева

11 Жовтня, 2024

Цей захід був актуально вписаний у контекст мистецько-правового проекту «Інтелектуальна власність в Україні: перлини сучасного мистецтва», що діє під особистим патронатом ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького. Виставкова зала, якою слугує хол Рівненського інституту, зібрала численних шанувальників видатного майстра пензля Олександра Бобришева. Він входить у ТОП-20 акварелістів (за результатами 1-го Міжнародного бієнале у Гонконзі), ТОП-30 найкращих акварелістів світу в Таїланді (2016), ТОП-20 у Туреччині (2017) та ТОП-10 в Італії (2017), є членом міжнародного товариства акварелістів International Watercolour Society (IWS), представником IWS в Україні тощо.

Захід відкрила директор РІ КУП НАНУ Стефанія Українець, яка акцентувала увагу на непересічній особистості автора та своєрідній техніці станкового живопису і акварелі, якими досконало володіє митець. Прикметно, що на зустріч з автором акварельних шедеврів прийшли також студенти Національного університету водного господарства та природокористування разом з викладачкою доцентом кафедри журналістики та українознавства Світланою Гуменюк, яка проаналізувала тонку тканину авторських смислів митця та засоби їх втілення на полотні. Організатор сектора мистецтв Рівненського обласного краєзнавчого музею Тетяна Міненко зауважила, що «акварелі митця пронизані сяйвом, витончені, з чітко прописаними деталями, так що іноді й не віриться, що виконані вони в одній із найскладніших технік у малярстві».

Винуватця торжества привітали також художники Віктор Гвоздинський та Петро Подолець, старший викладач кафедри журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування Віктор Гром, старший науковий співробітник сектора мистецтв Рівненського обласного краєзнавчого музею Оксана Лозяк, доктор соціологічних наук Олеся Кириленко, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Ганна Дикун, президент студентського парламенту РІ КУП НАНУ Юрій Кундицький, першокурсниці інституту Анастасія Тарасенко та Анастасія Мартинчук.

Полотна Олександра Бобришева у РІ КУП НАНУ будуть експонуватися аж до початку зими, а сам художник запрошує до мистецького діалогу рівнян, особливо учнів та студентів міста.