У РІ КУП НАНУ відбулося відкриття виставки кованих виробів з особистої колекції Н.Ю. Кроки та художніх робіт Ю.І. Пісковського

3 Листопада, 2015

Такий художній тандем далеко не випадковий. Обох митців об’єднує особливе бачення світу, невичерпність особистісного творчого потенціалу та жага творити.
     Прикметно, що Ніна Юріївна Крока нині визначила нове спрямування розвитку українського ковальства ‒ від ремісничого до образотворчого. Невипадково минулого року на фестивалі «Металеве серце України» їй було присвоєно почесне ковальське звання металева королева України із врученням кованої діадеми.  Підставою для визнання стала надзвичайна любов Ніни Юріївни до металу. У Рівному на основі зібраних в одну колекцію таких експонатів відкрито перший в Україні мистецький музей творів сучасного ковальства. На відкритті виставки Ніна Юріївна переконливо довела, що  метал містить  багато таємниць і її металеве захоплення ‒ це не просто хобі, а цілий світ, вартий уваги кожного.

Вразила також присутніх виставка робіт Ю.І. Пісковського. Професор Міжнародної академії архітектури, почесний академік Української академії архітектури, член Національної Спілки архітекторів України і Національної Спілки журналістів України, представник України у Європейській Економічній Комісії ООН, лауреат міжнародної медалі «Дружба», Ю.І. Пісковський відкрив глядачам нову грань власної особистості ‒ жагу гармонії навколишнього світу, краси барв і ліній. Багато про що скаже той факт, що у  фотохудожника більш як півтори тисячі фотографій одних лише орхідей.

У вітальному слові ректор КУП НАНУ, професор Юрій Ладиславович Бошицький підкреслив, що виставка дарує не тільки естетичну насолоду, вона вчить бачити світ очима мистецтва і говорить про органічну єдність людини з природним середовищем. Виставка відбулася у  рамках загальноуніверситетської програми «Інтелектуальна власність України: перлини сучасного живопису для студентської молоді», що діє під особистим патронатом ректора.