У РІ КУП НАНУ відбулися читання «Шевченко – наш. Він для усіх століть…»

10 Березня, 2021

З нагоди відзначення  207- річниці від дня народження поета у читальній залі бібліотеки Рівненського інституту КУП НАН України завідувач бібліотеки Оксана Сіончук підготувала тематичну виставку «Пророк і геній рідного народу», матеріали якої висвітлюють життєвий та творчий шлях Кобзаря.

dsc_9578.jpg

dsc_9576.jpg

dsc_9594.jpg

Відкрила читання завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Рівненського інституту КУП НАН України Стефанія Українець, яка зазначила, що Тарас Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.
   Поезія Тараса Шевченка є насправді світовим культурним явищем, що надихає читачів з усієї планети, адже геніальні рядки адресовані всьому людству і знаходять відгук у наших серцях.

dsc_9581.jpg

dsc_9582.jpg

dsc_9589.jpg

Під час заходу також виступили студенти І курсу нашого інституту Олег Міщук, Яна Муха, Іванна Нікіфорук, Олександра Миколів, Катерина Омельчук, Ярослав Стецюк , Василина Василевська, Катерина Степанець.
«Нам дісталися у спадок рядки його поезій, картини і малюнки. І кожного разу, неначе вперше, ми відкриваємо для себе неймовірний світ шевченківського слова й пензля. Та головне, що ми, вже покоління XXI ст. пам’ятаємо і шануємо історію свого народу, його тяжкі часи та світлі години. Адже народ, який не знає своєї історії – не має майбутнього», ‒ так завершила свій виступ  ведуча заходу старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін інституту, куратор І курсу Ганна Дикун.