Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбулися заходи, приурочені Дню української писемності та мови

13 Листопада, 2015

     Зважаючи на те, що мова є консолідуючим фактором українського суспільства, це свято набуває особливої ваги. Воно  відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, найвизначнішою працею якого є «Повість временних літ» ‒ перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Важливо, що у базовому закладі – Київському університеті права – є капличка Преподобного Нестора-Літописця, побудована за ініціативою ректора Юрія Ладиславовича Бошицького з метою розвитку духовного потенціалу студентів.
     Саме у такому контексті кафедрою гуманітарних дисциплін було проведено круглий стіл на тему «Українська мова у вимірах глобалізованого світу». На обговорення було винесено низку актуальних проблем, які торкаються  сучасних аспектів функціонування української мови, зокрема  правового регулювання мовних відносин (к.п.н., доцент кафедри Т.О. Артерчук), захисту культурної спадщини  українського народу (к.ф.н., доцент кафедри О.О. Дацюк),   мовної політики як складової протидії інформаційним загрозам та гарантування інформаційної безпеки (ст. викладач Г.П. Дикун),  мови як важливого фактора регулювання міграційних процесів (ст. викладач І.С. Андрейко), мови як засобу професійного становлення (ст. викладач  І.П. Смолій) та ін.
     Важливим елементом проведення Дня української писемності та мови став конкурс на кращий твір про мову, у якому перемогла студентка І-го курсу Анастасія Малиш. «Утвердження нашої державності розпочиналося з боротьби за мову. Українською мовою промовляє душа нашого народу. Публічність святкування є необхідною тому, що допомагає привернути увагу до найціннішого, найважливішого, найсокровеннішого», ‒ стверджує Анастасія.


     До святкування Дня  української писемності та мови  долучилася і бібліотека (завідувач О.П. Сіончук), де було підготовлено книжкову виставку на тему «Мова правознавчого спрямування як багатофункціональна підсистема літературної мови». Матеріали виставки висвітлюють мову як найважливіший засіб правової комунікації, правового пізнання та передачі правової інформації у суспільстві, окреслюють засоби мовного вираження правових понять і категорій на різних рівнях: лексичному, лексико-семантичному, граматичному. Документальні джерела виставки окреслюють також генезу та історію розвитку мови права, функціонування мовних одиниць у юридичному мовленні, лінгвостилістичні особливості юридичного тексту, його жанри і різновиди.
Ці заходи, безперечно, вплинуть на розвиток професійної культури студентів та сприятимуть їх духовному становленню.