У РІ КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему «Подолання корупції у судовій системі»

2 Жовтня, 2014

Його проведення було ініційоване міністром Міністерства юстиції України П.Д. Петренком. Мета цього заходу – широке громадське та експертне обговорення проблем судової системи у контексті судової реформи, основою якої має стати  закон України «Про судоустрій і статус суддів», проект якого нині активно обговорюється у компетентних колах.  Тож не випадково  учасниками круглого столу стали начальник Головного управління юстиції у Рівненській області С.І. Данилюк, начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Г.М.Таргонський, заступник  начальника  Головного управління юстиції у Рівненській області Л. С. Серватович, директор Рівненського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  В.П. Овдіюк, головний спеціаліст відділу кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Рівненській області  В.О.Жищук та ін. Так само не випадково  місцем проведення цього важливого заходу було обрано Рівненський інститут Київського університету права НАН України, який активно втілює в життя державницькі правові ініціативи.

Вступне слово виголосив керуючий справами РІ КУП НАНУ В.Л. Якимчук, котрий підкреслив особливу актуальність цього заходу з огляду на обставини, у яких нині розвивається правова система України. Промовець підкреслив вагу тих інтелектуальних зусиль, які докладає ректор університету Ю. Л. Бошицький для піднесення престижу юридичної науки на теренах Рівненщини. Л. С. Серватович зауважила, що незважаючи на значну увагу влади до проблем, пов’язаних із запобіганням та протидією корупції, її можливих проявів та конфлікту інтересів, що виникають у сфері діяльності суддів, вони усе ж на сьогодні залишаються нерозв’язаними. І попри те, що теоретичний та законодавчий аспект висвітлення цих проблеми є досконалим і відшліфованим, практична площина питання засвідчує зовсім протилежне – факти корупційних дій таки наявні у нашому суспільстві. Виступи  С.І. Данилюка,  Г.М.  Таргонського, В.О.Жищука та ін. були присвячені аналізу законодавства про корупцію, проблемі розвитку демократії, яка повинна нівелювати правопорушення будь-якого характеру, у т. ч. і здійснення антикорупційної політики у судовій системі,  ролі громадянського суспільства у сфері протидії корупції тощо. Жваве обговорення серед студентства викликали проблемні аспекти застосування нового антикорупційного законодавства  та досвід зарубіжних країн у здійсненні заходів щодо боротьби з корупцією.

Ініціювавши відкритість подальшого діалогу, цей захід отримав належний резонанс.