У РІ КУП НАНУ відбувся круглий стіл, присвячений історії розвитку словникарства у галузі правничих терміносистем

2 Березня, 2016

Його організатором стала лінгвістична секція кафедри гуманітарних дисциплін у складі к.ф.н., доцента  кафедри Олексія Олексійовича Дацюка (керівник секції), к.п.н., доцента  кафедри Тетяни Олександрівни Артерчук, старшого викладача  Ірини Степанівни Микитин, старшого викладача Ірини Степанівни Андрейко та старшого викладача Ірини Петрівни Смолій.
     Круглий стіл розпочався врученням сертифікатів студентам РІ КУП НАНУ, які брали участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії», яка відбулася 10 грудня 2015 р. Цю місію виконав керуючий справами Рівненського інституту КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук, котрий побажав студентам успішної реалізації їхніх дослідницьких інтересів.
     Захід обʼєднав усіх, кого хвилює проблема функціонування словникарства у сфері юриспруденції. Дискусія розпочалася виступом студентки ІІ курсу Юліани Наумчук, котра досліджувала перспективи розвитку англо-українського юридичного словникарства. Ґрунтовними були повідомлення Романа Тимощука  («Частота англійських запозичень в українських юридичних терміносистемах»),  Вікторії Федорчук  («Дослідження еволюції німецько-української юридичної лексикографії»), Анастасії Стрілецької («Українське правниче словникарство: хронологія творення»).

Особливу тональність дискусії задав виступ старшого викладача кафедри Ірини Степанівни Микитин, котра поділилася досвідом укладання перекладного українсько-французького та французько-українського словника правничої термінології, який активно використовують нині студенти РІ КУП НАНУ та інших вишів. Також викликав зацікавлення виступ к.ф.н. Олексія Олексійовича Дацюка, у якому ішлося про особливості термінології як одного із розділів лексикології, її походження та зв’язок із різними аспектами лексикографії.
      Круглий  стіл завершився презентацією виставки перекладних словників та цікавою вікториною, що були підготовлені  завідувачем бібліотеки Оксаною Пилипівною Сіончук. Переможці вікторини отримали солодкий приз  від організаторів заходу.