У РІ КУП НАНУ відбувся круглий стіл, присвячений пам’яті Т.Шевченка «Шевченко як державотворець»

16 Березня, 2012

У РІ КУП НАНУ з ініціативи кафедри гуманітарних дисциплін відбувся цикл заходів, присвячених пам’яті Т.Шевченка.
        Круглий стіл на тему „Шевченко як державотворець”

Поставлена таким чином проблема круглого столу викликала неабияке зацікавлення студентів, оскільки постать  Тараса Шевченка окреслилася для них в інших вимірах. Завідувач кафедри гуманітарних дисциплін С.Я. Українець підкреслила думку про те, що сучасна епоха ставить свій запит до Шевченка і, безперечно, він не залишений без відповіді. Шевченко як творець нації творить нині і державу.

Учасники круглого столу заторкнули багато питань, пов’язаних з цією місією Шевченка, зокрема, його гуманістичні орієнтири, проблему свободи та духовного пошуку, політичного вибору. Ішлося і про суперечливі оцінки творчосі Кобзаря.

Однак усі зійшлися на думці, що саме ця суперечливість і є свідченням непогамованого інтересу до Шевченкової спадщини.

Цікавими були виступи студентів М. Шуляка, В. Заславської, М. Князевої, К. Римарук та ін.Книжкова виставка, приурочена творчості Т.Шевченка та її сучасній рецепції, яку підготувала  бібліотека РІ КУП НАНУ, стала органічною складовою Шевченківського свята.

На виставці були представлені найсучасніші видання Шевченкових творів, зокрема, тих, що були здійснені на Рівненщині, а також дослідження відомих шевченкознавців України. Центром  виставки став портрет Тараса Шевченка.