У РІ КУП НАНУ відбувся Круглий стіл «Свобода економічної діяльності: сучасні тенденції розвитку господарського законодавства та боротьба з економічною злочинністю»

26 Березня, 2012

Організаторами Круглого столу виступили кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін та спеціальних юридичних дисциплін Інституту. На Круглому столі розглядалися такі питання: а) конституційні засади економічної системи суспільства; б) гарантії права на свободу підприємницької діяльності; в) основні тенденції розвитку господарського законодавства; г) кримінально-правова охорона підприємницької діяльності; ґ) проблеми боротьби з економічною злочинністю.      Круглий стіл відкрив к.ю.н., доц., керуючий справами Рівненського інституту КУП НАНУ Михайло Савчин, та у своїй доповіді розкрив конституційні засади економічної системи. Відзначив, що ступінь втручання публічної влади в економічну систему не має знижувати ділової активності, а забезпечувати свободу економічної діяльності, захист вільної і доброчесної конкуренції. Відповідними інструментами впливу є оподаткування, бюджет. Істотним фактором є належна підтримка ринкової інфраструктури (банки, біржі, асоціації підприємців, роботодавці, профспілки), без якісного функціонування якої складно проводити лібералізацію економіки. Держава покликана забезпечити незалежний і безсторонній судовий захист та невідворотність юридичної відповідальності субжктів підприємницької діяльності у разі недодержання контрактів та зловживання на ринку.     Андрій Гіль, заступник прокурора Рівненської області, навів конкретні приклади зловживання на ринку, які істотно посягають на економічний добробут, і засоби боротьби із цими негативними явищами. Зокрема, було розкрито природу зловживань, пов’язаними із виведенням активів і капіталів суб’єктами підприємницької діяльності за кордон у оф-шори, що порушує засади рівності і справедливості та порушує публічні інтереси.      Богдан Шолудько, доцент кафедри спеціальних юридичних дисциплін, звернув увагу ефективне здійснення правоохоронних функцій держави, попередження економічних злочинів, проблемі адміністративної преюдиції при вчиненні зловживань і правопорушень суб’єктами підприємницької діяльності.     Неллі Андріанова, доцент кафедри спеціальних юридичних дисциплін, наголосила на важливості гарантів незалежності судової влади та невідворотності юридичної відповідальності за вчинення економічних злочинів, які істотно посягають динаміці економічних відносин та економічному добробуту.    Ян Мочкош, завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін, розкрив особливості відшкодування шкоди, заподіяної економічними злочинами.     Також у Круглому столі взяли участь студенти Рівненського інституту КУП НАНУ, які обговорили природу підприємницької діяльності та недопущення зловживань нею. Зокрема, студент IV-го курсу Андрій Крутень зробив наголос на поновленні у правах суб’єктів підприємницької діяльності у разі недобросовісної конкуренції на ринку, проблемах адміністративної преюдиції в підприємницькій діяльності та превенції економічних злочинів.