Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбувся Круглий стіл за участі міського голови Олександра Третяка

11 Грудня, 2021

   10 грудня 2021 року в рамках відзначення Міжнародного дня прав людини в конференц – залі Рівненського інституту Київського університету права НАН України відбувся Круглий стіл «Права людини і відповідальність людини: муніципальний вимір», який був організований за ініціативи мера м. Рівного Олександра Третяка.

 dsc_1889.jpg
dsc_1895.jpg

dsc_1945.jpg


   Модератором заходу став Тарас Бик – юрист-міжнародник, радник Рівненського міського голови з питань міжнародних зв’язків; запрошеними учасниками : Володимир Якимчук, директор Рівненського інституту Київського університету права НАН України; Іванна Бояківська, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Патрульної поліції Рівненської області; Володимир Каламбет, начальник Державної установи Рівненський слідчий ізолятор; Ігор Кожарко, начальник сектору ювенальної пробації м. Рівне філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області; Андрій Преподобний, головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в північних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Василь Овдіюк, директор Рівненського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Юрій Лазаревич, голова правління БО «Мережа 100% життя Рівне»; Віталій Попок, майстер спорту з настільного тенісу серед спортсменів з порушеннями ОРА, чемпіон України з настільного тенісу, призер багатьох міжнародних змагань та експерти, активісти, викладачі та студенти РІ КУП НАНУ.

 dsc_1925.jpg
 dsc_1923.jpg
dsc_1910.jpg


   У вітальному виступі міський голова Рівного зазначив про існування великого пласту невирішених проблем щодо дотримання прав різних категорій населення міста, але при цьому наголосив, що сьогодні всі зібрались не лише  аби обговорити ці питання, а спільними зусиллями знайти шляхи їх вирішення, тому закликав усіх присутніх до плідної співпраці, до внесення конкретних пропозицій, щоб продемонструвати особисту відповідальність кожного у розв’язанні «болючих» питань  Рівного.

 dsc_1938.jpg
 dsc_1948.jpg
 dsc_1924.jpg



   До вітання учасників Круглого столу онлайн долучився ректор Київського університету права НАН України , професор Юрій Ладиславович Бошицький, наголосивши на важливості перспектив тісної співпраці нашого вузу з муніципальною владою. До слова, в цей же час в Києві проводиться науково-практичний круглий стіл «Національні та міжнародні аспекти захисту прав людини», до роботи якого ректор залучив наших міжнародних партнерів.

dsc_1950.jpg

dsc_1951.jpg

 dsc_1953.jpg
dsc_1961.jpg


   З Основними положеннями Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року в Парижі, ознайомив гостей  директор Рівненського інституту Володимир Леонович Якимчук.
  Співзасновниця Фонду родини Богдана Гаврилишина Патриція Шморгун-Гаврилишин розповіла про Фонд родини та про Всеукраїнський день відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини» , що складається з 15 пунктів: говори правду, підтримуй своє здоров’я у якнайкращому стані, вчися, розвивай свої таланти, здібності, навички протягом усього життя, стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе та інших.

 dsc_1963.jpg
dsc_1969.jpg

 dsc_1973.jpg


   Василь Петрович Овдіюк – директор Рівненського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у своєму виступі подякував викладачам, студентам, адміністрації РІ КУП НАНУ за тісну співпрацю, волонтерські ініціативи навчального закладу та нагородив Почесними грамотами Якимчука В.Л., Матвійчук О.В.– завідувача кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП, Іванну Бояківську, Володимира Каламбета, Ігора Кожарка, Андрія Преподобного, Юрія Лазаревича.



  

    « Свобода- це не вседозволеність, свобода- це відповідальність»- головна теза виступу Іванни Бояківської, тому, на її думку, багато запитань, які рівняни ставлять владі, повинні були б задати самим собі, адже заявляючи про свої права, часто забувається відповідальність і обов’язок кожного громадянина.


   Щирим і зворушливим був виступ Віталія Попка, який озвучив свій життєвий девіз: «стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе», при цьому зазначивши, що, незважаючи на суттєве покращення побуту інклюзивних людей, є ще багато психологічних труднощів, які доводиться долати людям на візку.
   Продовжив цю думку Андрій Преподобний, акцентуючи, що доступність для них- це не лише наявність пандуса, а людське ставлення до кожного, хто переступає поріг державної установи, незалежно від статі, віку, соціального статусу тощо.
   Про основні моменти дотримання прав ВІЛ – позитивних, про відповідальність медичних працівників та юристів в галузі медичного права, розповів Юрій Лазаревич.
   Жваву дискусію викликав виступ Володимира Каламбета, для якого відповідальність полягає насамперед в усвідомленні кожною людиною того, що вона зробила для держави, а не навпаки. Він розповів про структуру Рівненського слідчого ізолятора, про надсучасне програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту «Касандра», яке здатне аналізувати можливість повторного порушення закону злочинцем.
   Олександр Третяк ознайомив присутніх з ініціативою «Живи, навчайся, працюй», в основі якої стимулювання рівненської молоді залишатися після закінчення школи в рідному місті, вступати до Рівненських вишів та залишатись працювати тут. А між тими випускниками, які ще й отримають при здачі ЗНО 200 балів, буде розподілено 45 тисяч гривень.
  Наостанок, міський голова звернувся до протокольної служби для систематизації всіх пропозицій та ініціатив щодо подальшого вдосконалення дотримання прав людини та складання Плану заходів для їх реалізації.
    Також Олександр Третяк подякував адміністрації КУП НАНУ за професійно проведену організаційну роботу та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.