У РІ КУП НАНУ відбувся круглий стіл за участю представників Рівненського НДЕКЦ МВС

8 Жовтня, 2020

7 жовтня 2020 року у Рівненському інституті Київського університету права НАН України, в рамках підготовки до Дня юриста, відбувся круглий стіл на тему «Судова експертиза в процесі доказування. Особливості використання спеціальних знань та проблемні питання, що виникають у частині постановки питань на вирішення експертизи». Модератором заходу, окрім РІ КУП НАНУ, виступив Рівненський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України.

dsc_9054.jpg
dsc_9070.jpg dsc_9067.jpg

У своїх вітальних виступах директор Рівненського інституту КУП НАНУ В.Л.Якимчук та заступник директора і завідувач відділу забезпечення діяльності НДЕКЦ МВС  О.Г.Гайдук зазначили, що набуття студентами ґрунтовних знань та практично освоєних навиків і умінь, пов’язаних із залученням судових експертів різних спеціальностей під час досудового розслідування кримінальних справ, допомагатиме в забезпеченні правосуддя України незалежною, кваліфікованою і об’єктивною експертизою, орієнтованою на максимальне використання досягнень науки і техніки.

dsc_9057.jpg dsc_9061.jpg
 dsc_9063.jpg
 dsc_9074.jpg

Учасники обговорили ряд питань, які визначають правові, організаційні і фінансові основи судово – експертної діяльності. Зокрема О.Г. Гайдук висвітлив роботу Рівненського НДЕКЦ МВС як державної спеціалізованої установи судової експертизи, В.В. Калинович (головний судовий експерт сектору авто технічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів) запропонував для обговорення питання, пов’язані з дорожньо-транспортними пригодами. Збирання доказів в економічних злочинах розглядалося у виступі З.П. Стецюкевич ( завідувача відділу товарознавчих, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності). Про особливості призначення та проблемні питання товарознавчих досліджень розповіла А.Д.Матвійчук (старший судовий експерт сектору товарознавчих та гемологічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності).
    Неабиякий інтерес у присутніх викликали документальні  фільми про діяльність Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України та про роботу судових експертів під час розслідувань ДТП.
     Організаційний комітет  Круглого столу висловлює надію на подальшу користь від запропонованих увазі студентів матеріалів, практичних та методичних порад, адже уміння правильно визначати, встановлювати та досліджувати докази у кримінальному, цивільному та адміністративному процесах є свідченням їх досвіду, правової культури та професіоналізму.