У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас директора Рівненського регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василя Петровича Овдіюка

8 Грудня, 2015

Він пройшов під час  Всеукраїнського тижня права та  у рамках реалізації концепції майстер-класів  «Майстер-класи відомих науковців та практиків для студентської молоді», ініційованої ректором, професором Юрієм Ладиславовичем Бошицьким.
     Почесного гостя представив керуючий справами РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук.
    У своєму виступі Василь Петрович Овдіюк підкреслив, що  безоплатна вторинна правова допомога являє собою вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
    Вона включає види послуг щодо захисту від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру.

Важливо, що особа не несе жодних витрат, пов’язаних з правовою допомогою захисника, ні під час отримання такої допомоги, ні в подальшому. Безоплатну правову допомогу підозрюваному, обвинуваченому надаватиме адвокат, який забезпечить захист від обвинувачення, представництво інтересів та складання процесуальних документів. Якщо особу затримано за підозрою у вчиненні злочину, вона має право на безоплатну правову допомогу незалежно від рівня доходів. Така допомога надається усім, хто перебуває під юрисдикцією України.
     Доповідач детально проаналізував процедуру та умови  надання безоплатної вторинної правової допомоги, а  також законодавчу базу для її отримання.
     Таким чином студенти отримали ще одну можливість для удосконалення своїх знань у сфері юриспруденції.