Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас народного депутата Верховної Ради України 8-го скликання, радника Міністра юстиції Сергія Євсейовича Драюка

22 Вересня, 2015

     Зустріч із поважним гостем проходила  у рамках проекту  «Майстер-класи відомих науковців та практиків для студентської молоді», започаткованого ректором Київського університету права Юрієм Ладиславовичем Бошицьким. Тема зустрічі «Реформування виконавчої служби, нові юридичні сервіси» зібрала поважне коло юристів-практиків, службовців, викладачів та студентів-старшокурсників РІ КУП НАН.
     Підкреслив важливість цього заходу керуючий справами РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук, котрий і відкрив майстер-клас.


     У своєму виступі С.Є. Драюк зазначив, що  ефективна діяльність державної влади в Україні неможлива без удосконалення діяльності її органів, пошуку нових форм та методів управління  у різних сферах суспільного життя. Чергове реформування переживає нині і державна виконавча служба України, завданням якої є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом. Саме під час виконання цього завдання набувають реального відновлення захищені судом чи іншим юрисдикційним органом порушені права фізичних та юридичних осіб. Метою реформування державної виконавчої служби є пошук нових форм та методів управління системою виконання  судових та інших рішень, удосконалення організаційно-правових засад її функціонування для досягнення високої ефективності у практичній діяльності з примусового виконання рішень. Таке реформування має стати  рішучим кроком нашої держави до переформатування чинних усталених правовідносин та дасть змогу вийти на новий рівень розвитку на шляху до стандартів Європейського Союзу. Важливу роль у контексті такого реформування відіграють зміни в системі органів юстиції. Їхня актуальність обумовлюється численним обсягом сфер впливу та здійснюваних правовстановлюючих актів, що здійснює Міністерство та його структурні підрозділи.
     Переважна частина виступу поважного гостя була присвячена боротьбі з корупцією, без подолання якої будь-які реформи втрачають сенс.  


     Актуальність означених підходів ствердила також начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило, яка підкреслила, що одним із складових елементів реформування системи юстиції є нова кадрова політика та оптимізація діяльності органів системи Міністерства юстиції як в центральному апараті, так і на місцевому рівнях.
     У  рамках реформ також забезпечено відкритий доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та запроваджено систему надання електронних онлайн-сервісів. Відтепер на оновленому сайті Мін′юсту в режимі онлайн можна зареєструвати бізнес та отримати необхідну довідку, витяг або виписку. А ще – зареєструвати  шлюб чи отримати свідоцтво про народження дитини.
     Учасники дискусії акцентували увагу на підводних рифах процесу реформування та намагалися хоч якоюсь мірою спрогнозувати його результат.


     Гості інституту отримали також можливість оглянути заклад, ознайомитися із його матеріально-технічною базою. І щонайважливіше, ця зустріч стала гарною візитівкою для продовження співпраці.