У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Регенсбурзького університету Райнера Арнольда (Німеччина)

31 Травня, 2012

Майстер-класи є однією із інтерактивних форм викладання юридичних дисциплін видатними і авторитетними вченими-правознавцями і практиками у галузі юриспруденції. У рамках циклу майстер-класів в РІ КУП НАНУ відбулася лекція професора Регенсбурзького університету (Німеччина), завідувача кафедри конституційного права освітньої програми ім. Жана Моне Райнера Арнольда на тему «Основний захист прав у Європі: взаємодія державної конституції, Хартії ЄС з прав людини та Європейської конвенції з прав людини».     Майстер-клас відкрив професор, ректор Київського університету права НАНУ, заслужений юрист України Ю.Л. Бошицький, який нещодавно згідно з Указом Президента України ввійшов у склад Конституційної Асамблеї, відзначив про важливість співпраці із професором Райнером Арнольдом у оновленні Конституції України, а також науково-дослідній співпраці між працівниками КУП НАНУ та Регенсбурзького університету.     У своєму виступі професор Райнер Арнольд відзначив основні тенденції у зближенні конституційного права та права ЄС, яке полягає в: універсалізації захисту прав людини, конституціоналізації права ЄС, диференціації публічної влади по вертикальні та горизонталі, утвердженні верховенства права. Цей взаємний вплив є багатовимірним і зумовлює насиченість правової системи ЄС, яка за своєю природою є наднаціональною і володіє верховенством по відношенню до внутрішньо державного права. Професор Райнер Арнольд наголосив на різноманітності моделей конституціоналізації права ЄС, що обумовлено структурою диференціації публічної влади та явищем горизонтального ефекту конституцій, відповідно до яких і застосовується право ЄС.     Студенти РІ КУП НАНУ задали низку питань німецькому конституціоналісту. Предметом обговорення стали ефективність засобів юридичного захисту прав людини на національному і наднаціональному рівні, ролі органів конституційної юстиції у забезпеченні верховенства конституції, універсалізації прав людини як соціальної цінності, що зв’язує держави та наднаціональні інститути. Окрему увагу було приділено проблемі горизонтального ефекту конституції, відповідно до якого положення цивільного, трудового, адміністративного, податкового, фінансового права зумовлені зміст конституційних положень.     На завершення майстер-класу професор, ректор Київського університету права НАНУ, заслужений юрист України Ю.Л. Бошицький висловив подяку професору Райнеру Арнольду і висловив сподівання про подальшу плідну співпрацю між Київським університетом права НАНУ і Регенсбурзьким університетом, підкреслив про важливість цієї співпраці для належного функціонування Конституційної Асамблеї.