У РІ КУП НАНУ відбувся цикл заходів щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 Лютого, 2016

Нині Україна згадує страшні події 2014 року, коли на Майдані Незалежності в Києві, під час Революції Гідності, гинули люди. Події тих днів об’єднали  багатьох українців з різними політичними поглядами та релігійними переконаннями  прагненням до кращого життя. Однак, не всім судилося піти з головної площі України живими. Сьогодні ми схиляємо голову перед пам’яттю наших загиблих співвітчизників.
     19 лютого в стінах Рівненського інституту Київського університету права НАН України була проведена поминальна панахида-реквієм за героями Майдану. Перед присутніми студентами, співробітниками інституту та запрошеними гостями, що зібралися в аудиторії патріотичного виховання, виступив керуючий РІ КУП НАНУ Володимир Леонович Якимчук. У своїй промові він наголосив на визначній ролі студентів у творенні історії, згадавши героїв Крут, молодих учасників Помаранчевої революції та Революції гідності. Володимир Леонович подякував студентам нашого університету за активну громадянську позицію під час подій на Майдані та попросив вшанувати подвиг героїв Небесної сотні хвилиною мовчання.

До всіх присутніх звернулась і начальник Головного територіального  управління юстиції в Рівненській області  Іванна Василівна Смачило, зазначивши, що час, стишуючи людські емоції, не зможе викреслити з сердець українців біль і смуток, тому сьогоднішнім можновладцям необхідно пам’ятати про готовність простих українців стояти за незалежність своєї держави до останнього подиху.
     Жити з вірою в краще, цінувати кожну хвилину життя, враховувати досвід минулих років задля справді вільного майбутнього України закликала студентів голова ради трудового колективу, доцент кафедри загальноправових дисциплін РІ КУП Леся ХотіївнаТихончук.
     Представники Рівненського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Рівненського краєзнавчого музею та  Рівненської обласної наукової бібліотеки відзначили зворушливість та щирість виступу студентів Михалевича Дениса та Маргарити Гольонко, які продекламували вірші про героїв Небесної Сотні.

Вшанувати пам’ять загиблих під час кривавих подій минулого року на Майдані і багатомісячного військового конфлікту на сході України прийшли і представники рівненського духовенства: протоієрей Василь Рудницький, клірик Свято-Воскресенського собору м. Рівного; протоієрей Микола Капітула, клірик Свято-Покровського собору м. Рівного; протодиякон Петро Честковський, клірик Свято-Воскресенського собору м. Рівного.
     Відслуживши молебень, до всіх звернувся протоієрей Василь Рудницький, який зазначив, що об’єднавшись духовно, відкинувши усі протиріччя, під час молитов нам необхідно усім серцем просити Всевишнього показати  шлях до визволення та миру. У ці важкі трагічні дні маємо стати сильними і єдиними у своїй вірі, щоб гідно нести в серці пам’ять про подвиг патріотів.