У РІ КУП пройшов круглий стіл «Права людини в умовах політичної глобалізації»

17 Жовтня, 2016

В рамках заходів, що проходять до Дня юриста, кафедрою загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАНУ був організований та проведений круглий стіл «Права людини в умовах політичної глобалізації».
     Участь в ньому взяли майже всі викладачі кафедри та студенти, для яких  поняття прав людини – це не лише система юридичних норм і приписів, яка фіксується на рівні міжнародних договорів або конституцій та законодавчих актів окремих держав, а й реальна практика реалізації цих прав. Тому для обговорення та дискусій були запропоновані надзвичайно цікаві теми: «Права людини: від ідей до реального втілення в політичне життя», « Громадянське суспільство як спосіб правового захисту», «Права людини у Європі ХХІ ст.», «Правове забезпечення гендерної політики України», «Політологічний та юридичний контексти міжнародної трудової міграції», «Правові основи глобалізації», «Європейські стандарти в галузі свободи слова» та ін.
     Відкрив захід керуючий РІ КУП НАН України В.Л.Якимчук, який зазначив, що  додержання прав та свобод людини в нашій державі можливе лише за умови високого рівня правової культури кожного громадянина, і, безперечно, студента-правника. А це передбачає глибокий рівень знань Конституції України, тих розділів, в яких відзначені основні права та свободи особистості, таких міжнародних документів як Декларація прав людини, її основних положень та принципів. Кожна людина повинна знати про ООН та її мету, про уповноваженого з прав людини та його основні повноваження, про механізми захисту прав людини, про Раду безпеки ООН та Європейський суд з прав людини тощо.

Підтверджуючи ці тези, старший викладач кафедри М.А.Боровець, зазначила, що політика сьогодні має глобальний характер, і всі політичні рішення, прийняті в одній частині світу, відображаються в іншій, саме тому досконале вивчення міжнародних правових актів є однією з умов забезпечення прав людини.
     Цікавими виявилися аргументи старшого викладача М.І.Маркевич щодо прийняття Виборчого кодексу, яке допоможе зняти всі маніпуляції під час проведення виборів.
Надзвичайно приємною залишається увага до Рівненського інституту Київського університету права представників державної влади та органів місцевого самоврядування. Зокрема, участь в круглому столі взяла і депутат Рівненської обласної ради Гордійчук Діана Юріївна, яка відзначила надзвичайно плідну співпрацю КУП НАНУ і його структурного підрозділу в Рівному та високий фаховий рівень випускників закладу, і побажала в переддень Дня юриста всіляких гараздів студентам та професорсько-викладацькому складу Рівненського інституту Київського університету права НАН України.