У РІ КУП відзначили День вишиванки

16 Травня, 2019

img-3fc6afd46c2531d4e1aa607391eea728-v.jpg Всесвітній день вишиванки, який покликаний популяризувати українську культуру і традиції, відзначається щорічно в третій четвер травня. Цьогоріч свято припало на 16 травня. Його ідея належить звичайній студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Вона ще в 2006 році запропонувала своїм одногрупникам прийти в університет в якийсь із днів у вишиванках.  Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Це свято завжди супроводжується усміхненими обличчями чи то в транспорті, чи то просто на вулиці. Крім того, у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів, що обов’язково вплине на того, хто вдягає вишиванку. Тому, незважаючи на дощову погоду, частина студентів та викладачів РІ КУП НАНУ прийшли до інституту саме в національному одязі, таким чином долучившись до святкових міських акцій, приурочених до цього свята.
    За словами директора Рівненського інституту Київського університету права НАН України Якимчука Володимира Леоновича, хоча День вишиванки і  не передбачає обов’язкових заходів, та протягом усієї історії свята наші студенти демонструють велике  почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного, беручи участь у флешмобах, ярмарках, концертах тощо.
      Вітаючи всіх зі святом, він наголосив на необхідності не забувати своє коріння, адже  національна пам’ять надзвичайно важлива, і лише ми самі  можемо її зберегти і передати нащадкам.