Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У Рівненському інституті КУП НАН України до Дня юриста відбувся І-ий теоретико-практичний семінар «Діяльність органів юстиції в Україні»

12 Жовтня, 2012

     4 жовтня 2012 року кафедра загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту КУП НАН України та Головне управління юстиції у Рівненській області провели теоретико-практичний семінар на тему: «Діяльність органів юстиції в Україні». Цей захід, приурочений до Дня юриста в Україні, відбувся в новій конференц-залі Рівненського інституту та започаткував цикл семінарів для студенів з актуальних питань діяльності органів юстиції.
     Метою циклу тематичних семінарів є ознайомлення студентів із системою органів юстиції в цілому та із роботою окремих його органів зокрема. Перший семінар було організовано для студентів І, ІІІ та ІV курсів РІ КУП НАН України. Проведення таких наукових заходів є надзвичайно корисним для поглиблення знань, отриманих в процесі навчання, формування та розвитку здібностей студентів до наукових досліджень та юридичної практики.


     З привітальним словом до учасників І-го теоретико-практичного семінару звернувся завідувач кафедри  загальнотеоретичних правових дисциплін, к.ю.н. Сергій Володимирович Оверчук, який підкреслив важливе значення юстиції в сучасній Україні, необхідність поширення  знань серед молоді про діяльність цієї установи та залучення студентів до роботи молодіжних громадських організацій в рамках проектів, що реалізуються органами юстиції. Така можливість на сьогодні є реальною з огляду на багаторічну співпрацю Рівненського інституту КУП НАН України з Головним управлінням юстиції у Рівненській області.
    Заступник начальника Головного управління юстиції у Рівненській області Лариса Степанівна Серватович присвятила свій виступ основним завданням Міністерства юстиції України та діяльності органів юстиції Рівненщини. Вона наголосила на тому, що органи юстиції – це система органів виконавчої влади, які забезпечують здійснення правової політики в державі, захист прав та законних інтересів громадян, підприємств, установ та організацій. На прикладі діяльності Головного управління юстиції у Рівненській області доповідач розкрила структуру та принципи роботи органів юстиції. Одним з пріоритетних напрямів розвитку органів юстиції, зазначила Л.С. Серватович,  є формування системи безоплатної правової допомоги, зокрема малозабезпеченим верствам населення. З цією метою при управлінні юстиції та його територіальних підрозділах створені та активно діють правові громадські приймальні з надання безкоштовної правової   допомоги малозабезпеченим верствам населення.
     Начальник відділу нотаріату Головного управління юстиції у Рівненській області Наталія Василівна Яцюк акцентувала увагу присутніх на ролі та місці нотаріату в системі юстиції. У  своєму виступі доповідач відзначила, що відділ нотаріату створений для участі у забезпеченнi реалiзацiї державної правової політики та сприяння розвитку системи надання правової допомоги з метою реалiзацiї прав i свобод громадян, захисту законних iнтересiв фiзичних та юридичних осiб; підготовка пропозицій з вдосконалення законодавства, що регулюють діяльність органів нотаріату; органiзацiя роботи установ нотарiату області, перевірка їх діяльності і вжиття заходів щодо її поліпшення, керівництво державними   нотаріальними конторами  та перевірка організації нотаріальної діяльності  державних і приватних нотаріусів та виконання ними правил нотаріального діловодства, забезпечує роботу кваліфікаційної комісії нотаріату, забезпечення і контролю діяльності нотаріального архіву щодо зберігання нотаріальних документів.
     Правовий статус, функції та повноваження органів державної виконавчої служби України окреслив у своєму виступі завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАН України, к.ю.н. Сергій Володимирович Оверчук. Він зупинився на проблемних питаннях виконання рішень судів та застосування відповідних норм процесуального законодавства.


        Робота семінару здійснювалася у формі дискусії, що передбачала обговорення кожної доповіді. Науковці, практичні працівник та студентська молодь обмінялися думками з приводу проблем діяльності органів юстиції в Україні.
         Науково-навчальна бібліотека інституту в рамках семінару організувала тематичну виставку юридичної літератури. Системний характер формування бібліотечного фонду дозволяє студентам РІ КУП НАН України мати доступ до різноманітної сучасної правової інформації.
        За результатами роботи І-го теоретико-практичного семінару, учасники дійшли висновку, що різнопланова та багатовекторна діяльність органів юстиції в цілому та окремих його органів забезпечує присутність юстиції в усіх сферах суспільного життя та відкриває широкі можливості для активної співпраці з іншими інститутами громадянського суспільства задля досягнення основної мети – побудови правової держави, нарощення інтелектуального потенціалу суспільства, формування культурної та право свідомої особистості.