У Рівненському інституті КУП НАН України обговорили актуальні проблеми проведення адміністративної реформи в Україні

29 Березня, 2013

Відповідно до плану наукової роботи кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України 28 березня 2013 року відбувся круглий стіл на тему: «Організаційно-правові проблеми проведення адміністративної реформи в Україні». Головною метою круглого столу було обговорення ключових змін і проблем адміністративної реформи України. У центрі уваги присутніх були такі питання:

1.    Основні етапи та правове підґрунтя проведення адміністративної реформи в Україні.
  2. Реформування органів виконавчої влади.
  3. Реформування у сфері державної служби.
  4. Тенденції розвитку інформаційного права в Україні та організаційно-правові проблеми доступу до публічної інформації.
  5. Адміністративно-правові проблеми проведення земельної реформи.
  6. Проблеми поглиблення засад адміністративної реформи в Україні.

Відкрила захід координатор круглого столу доцент Рівненського інститута Київського університету права НАН України, кандидат юридичних наук Корнева Тетяна Володимирівна, котра відзначила, що актуальність обраної теми визначається стратегічними завданнями на шляху до євроінтеграції й вдосконаленням системи державного управління.

Начальник юридичного відділу головного управління Держземагентства у Рівненській області Ю.С.Дремлюга виступив з доповіддю про діяльність роботи управління Держземагентства у Рівненській області з організації та проведення земельної реформи.
   Особливу зацікавленість з боку присутніх привернула доповідь старшого прокурора області з питань доступу до публічної інформації В.Р. Шевчук, яка представила аналітику виконання законів України: «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» у Рівненській області.
   У ході засідання було представлено досвід роботи територіальних підрозділів ЦОВВ. Зокрема, представник митної служби – головний юрисконсульт сектору правового забезпечення Рівненської митниці О.С. Скіданова розповіла про послідовні кроки назустріч бізнесу та новий рівень взаємовідносин: від фіскального органу до якісної сервісної служби.
   Директор Рівненського обласного контактного центру М. В. Шустов поінформував про діяльність центру з питань забезпечення прозорості влади та доступу фізичних та юридичних осіб до публічної інформації.
   Присутні також мали можливість почути думку юристів-практиків та науковців із вищезазначеної тематики: заступник начальника головного управління юстиції у Рівненській області Л.С.Серватович, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін М.І. Маркевич зосередили увагу присутніх на питаннях прозорості діяльності органів влади в контексті європейського вибору України.
   У заході також взяли участь студенти. Студентка 4 курсу РІ КУП НАН України Є. Ступчук у своєму виступі підкреслила важливість обговорюваних питань для підвищення авторитету влади, зміцнення довіри населення до державних установ та будування громадського суспільства.
   Концептуальні засади адміністративної реформи в Україні знайшли своє відображення також і в тематичній виставці «Реалізація адміністративної реформи в Україні: загальний огляд та практичні аспекти», підготовленої бібліотекою РІ КУП НАНУ.

Особливий інтерес гостей, викладачів та студентів викликала підрубрика, яка висвітлювала проведення реформ у країнах ближнього та дальнього зарубіжжя «Адміністративні реформи: світовий досвід».
   Наприкінці заходу помічник ректора Київського університета права НАН України В.Л.Якимчук відзначив, що цим заходом лише розпочато ознайомлення з кращими практиками, які існують у регіоні, і найближчим часом його організаторами будуть визначені шляхи для подальшого діалогу.
   За підсумками проведення засідання «круглого столу» його учасниками прийнято резолюцію щодо розвитку співпраці між науковцями та практикуючими юристами Рівненської області.