У Рівненському інституті КУП НАН України обговорили актуальні питання охорони об’єктів інтелектуальної власності

11 Березня, 2013

У рамках програми наукових заходів кафедри спеціальних юридичних дисциплін РІ КУП НАН України 6 березня 2013 р. на базі інституту проведено науково-практичний семінар: «Проблеми правової охорони об’єктів інтелектуальної власності в Україні». У його роботі взяли участь фахівці-практики з питань права інтелектуальної власності: патентний повірений України, магістр інтелектуальної власності Юрій Трачук та магістр права, юрист Наталія Калініченко.

Модератором семінару став викладач КУП НАН України Сергій Савич. На заході також були присутні завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін, к.ю.н. Ян Мочкош, старший викладач Василь Дмитрук, студенти Рівненського інституту КУП НАН України. У своєму виступі Ю. Трачук торкнувся найбільш актуальних питань охорони інтелектуальної власності на території Рівненської області, розповів про її значення в інноваційному розвитку регіону. Доповідач не залишив поза увагою також особливості  роботи патентного повіреного, кваліфікаційних вимог, яким повинен відповідати претендент на цей статус, власного кар’єрного шляху. На завершення Ю. Трачук закликав студентів пов’язати свою майбутню практичну діяльність саме з правом інтелектуальної власності.  Про цікаві приклади захисту об’єктів інтелектуальної власності з практики судів Рівненської області розповіла Н. Калініченко. Справа торговельної марки «MAXICARD», за права на яку боролися два рівненських суб’єкта господарювання, викликала справжній інтерес в учасників заходу, про що свідчила велика кількість запитань, поставлених доповідачеві.
   Своїми науковими досягненнями у сфері права інтелектуальної власності поділилися також студенти Рівненського інституту: Є. Ступчук, С. Решетило, І. Сидорук, О. Дмитрук та ін.