У Рівненському інституті КУП НАН України в рамках Всеукраїнського тижня права відбувся теоретичний семінар на тему: «Шлюб, як сімейний союз»

14 Грудня, 2012

12 грудня 2012 року кафедра загальнотеоретичних правових дисциплін РІ КУП НАН України та Головне управління юстиції у Рівненській області провели теоретичний семінар на тему: «Шлюб, як сімейний союз». Цей захід, приурочений до Всеукраїнського тижня права, відбувся в малій конференц-залі Рівненського інституту за участю Наукового товариства студентів.
     Заступник начальника служби – начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Рівненській області Оводюк Віта Іванівна у своєму виступ розкрила як теоретичні, так і практичні проблеми правового регулювання шлюбних правовідносин. Вона зазначила, що сім’я  є первинним та основним осередком суспільства.  У свою чергу інститут сім’ї включає безліч більш приватних інститутів, а саме інститут шлюбу, інститут споріднення, інститут материнства та батьківства, інститут власності, інститут соціального захисту дитинства і опіки та інші. Відповідно до вимог Сімейного кодексу України, що набув чинності 1 січня 2004 року, шлюб – це сімейний союз. Слово «сімейний» засвідчує що шлюб створює сім’ю, а не спрямований на її створення.
     В.І. Оводюк відзначила, що необхідною ознакою шлюбу є його реєстрація державним органам реєстрації актів цивільного стану. Без такої реєстрації – шлюбу, як правової категорії, немає.

Доповідач акцентувала увагу студентів на умовах вступу в шлюб та на перешкодах для укладення шлюбу згідно чинного законодавства. Так, з 8 квітня цього року в Україні мінімальний шлюбний вік для жінок підвищено на один рік. Основною метою Закону «Про внесення змін до Сімейного кодексу щодо підвищення шлюбного віку» є впровадження більш цивілізованого і відповідального ставлення підростаючого покоління до сімейних стосунків.
     Згідно статистичних даних органами державної реєстрації актів цивільного стану Рівненської області було зареєстровано за 11 місяців 2012 року – 6 906, за 2011 рік – 8 842 шлюбів, за 2010 – 7 938.
     Після виступу доповідача відбулося обговорення проблемних питань сімейних правовідносин студентами Наукового товариства.