У Рівненському інституті КУП НАН України відбулась підсумкова студентська конференція кафедри гуманітарних дисциплін

21 Травня, 2012

17 травня 2012 року в конференц-залі Рівненського інституту КУП НАН України відбулась підсумкова студентська конференція кафедри гуманітарних дисциплін приурочена Дню науки.
     З вітальним словом до учасників конференції звернулась завідувач кафедри гуманітарних дисциплін, кандидат філософських наук С.Я. Українець, зазначивши, що дана конференція є підсумком наукової роботи студентів за 2011-2012 навчальний рік. Навчаючись у вищих закладах студенти повинні особливу увагу приділяти науковій роботі.
     У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри гуманітарних дисциплін (к.філос.н. С.Я. Українець, к.філос.н. Л.А. Циганчук, к.філол.н. О.О. Дацюк, ст. викл. І.С. Андрейко, ст. викл. І.С. Микитин, викл. І.П. Смолій, викл. Г.П. Дикун) та студенти І-ІІІ курсів (Т. Максімцева, В. Богданець, І. Дільна, С. Юрків, Т. Левченко, І. Барилюк, Н. Корнійчук, Н. Герасимчук М. БондарецьЄ. ЧубикД. Павонська, М. Хілінський, Є. Ступчук). Основними напрямами досліджень стали проблеми з філософії, історії України, лінгвістики, риторики, політології.
     Найкращим виступом визнано доповідь студентки ІІІ курсу Є. Ступчук на тему «Роль звичаю в регулюванні суспільних відносин у працях І.Малиновського» (наук. керівник – викл. Г.П. Дикун).

Досить цікавими були виступи Є. Чубик (тема доповіді «Романтизм в українській літературі ХІХ ст.», наук. керівник: к.ф.н. Українець С.Я.); Левченко Т. (тема доповіді: «Гротескний вимір культури пізнього ренесансу» (наук. керівник: к.ф.н. Л.А. Циганчук); Хілінського М. (тема доповіді: «Міжнародна мова − есперанто» (наук. керівник: ст. викл. Микитин І.С.); Юрків С. (тема доповіді: «Основи кордоцентризму в києворуській книжній філософії» (наук. керівник: к.ф.н. С.Я. Українець); Н. Корнійчук (тема доповіді: «Оцінка діяльності гетьмана І.Мазепи» (наук. керівник: викл. Г.П. Дикун), Н. Герасимчук, тема доповіді: «Метафори у сучасному світі» (наук. керівник: викл. І.П. Смолій);
     Обговорення досліджуваних проблем відбувалось у формі діалогу. Розглянуті проблеми студенти продовжать досліджувати наступного навчального року. Адже традиційно і надалі в науковому світі  високим залишається інтерес до гуманітарних наук.

Ганна Дикун