Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У Рівненському інституті КУП НАН України відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні»

28 Квітня, 2023

   Започаткована більш ніж десятиліття тому, конференція стала знаковою для України науковою подією, яка засвідчила, що навіть у кризовому стані воєнних випробувань правотворчість залишається одним із найважливіших напрямів діяльності держави та формою її регулятивної активності. Конференцію відкрив головуючий заходу директор РІ КУП НАНУ Іван Вєтров, який акцентував увагу на нових викликах для правотворення як в Україні, так і для міжнародного права, огріхах міжнародних інституцій, нормативні акти яких виявилися нікчемними.

   Хвилиною мовчання вшанували пам’ять бійців ЗСУЮ що героїчно віддали своє життя за свободу й незалежність.  

konf_1.jpg

 
konf_2.jpg

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київського університету права НАН України, керівник Міжнародного центру правових проблем інтелектуальної власності при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Юрій Бошицький, який підкреслив, що підвищена увага до правотворчої діяльності зумовлена корінними перетвореннями вітчизняної правової системи, оскільки сьогодення гостро потребує використання значних потенційних резервів для утвердження в українському суспільстві начал демократії, гуманізму і соціального прогресу.

 konf_3.jpg
 172.jpg

   До вітального слова також долучилися голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, перший заступник голови Рівненської обласної військової адміністрації Сергій Подолін, голова Рівненського апеляційного суду, к.ю.н. Олег Полюхович, т.в.о. начальника Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області  Андрій Шевчук, директор Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Андрій Семчук, к. мед. н., доцент, декан факультету післядипломної освіти ДЗ «Луганський державний медичний університет» Ігор Коробко та ін.

konf_4.jpg

konf_5.jpg

konf_6.jpg

   Значний інтерес у присутніх викликали виступи доповідачів на пленарному засіданні, які були об’єднані думкою про  потребу формування механізму правотворчості в умовах воєнного стану, що проєктується на всі галузі і сфери правозастосування. Кваліфікований підхід до аналізованих явищ виклив конструктивне обговорення виступів к.ю.н. Олега Полюховича    («Особливості здійснення судочинства в умовах воєнного стану»), д.ю.н. професора кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін юридичного факультету ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», заслуженого діяча науки і техніки України Івана Богатирьова (Факторний аналіз російсько-української війни: актуальні проблеми), д. ю. н., професора, заслуженого юриста України Олександра Колба (Про деякі сучасні нормотворчі підходи в Україні), д. і. н., професора, завідувача відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Віктора Брехуненка, (Спростування сучасної російської ідеологеми: судова система як найочевидніший доказ повноцінності української держави у ХVІІІ столітті), к.ю.н., професора, професора кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Володимира Жернакова (Проблеми реалізації прав у сфері праці в період воєнного стану), Віцепрезидента Нотаріальної палати України, приватного нотаріуса Інни Бернацької  (Особливості роботи нотаріату України в умовах війни), д.ю.н., професора кафедри біології, гістології, патоморфології та судової медицини ДЗ «Луганський державний медичний університет» Юрія Козара (Новітні  тютюнові вироби: правові колізії), д.с.н., директора Навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою Національного університету водного господарства та природокористування Алли Прищепи (Екоцид як злочин проти довкілля), директора департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації Володимира Захарчука (Нормативно-правове регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища), регіонального координатора у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Оксани Сальчук).

 konf_7.jpg
 konf_8.jpg
konf_9.jpg

    Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану), директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області Василя Овдіюка (Організація роботи системи безоплатної правової допомоги Рівненщини у воєнний період), к.ю.н., доцента, завідувача кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України Віктора Ткачука (Сучасний український конституціоналізм:реалії та перспективи) кандидата сільськогосподарських наук, завідувача науково-дослідного сектора національного природного парку «Дермансько-Острозький» Оксани Головко («Проблеми з оформленням права постійного користування земельними ділянками установ природно-заповідного фонду України на прикладі національного природного парку «Дермансько-Острозький»), к.і.н., доцента, завідувача кафедри спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України  Оксани Якимчук (Проблеми у діяльності установ природно-заповідного фонду України).
   Після пленарного засідання учасники конференції отримали можливість неформального спілкування під час перерви на каву.

   Не менш жвавою та інтригуючою стала дискусія на секційних засіданнях. Прикметно, що у такому форматі змогли репрезентувати свої наукові роботи студенти Рівненського інституту на чолі із головою студпарламенту Катериною Степанець та аспіранти Київського університету права НАНУ. Слід відзначити, що студентські тези були практико орієнтовані і зачіпали злободенні питання. Сподіваємося, що своїми враженнями вони обов’язково поділяться на сторінках соціальних мереж. Безумовно, конференція стала для них неабиякою школою професійного зростання.
   Насамкінець було спільне фото на пам’ять та обмін контактними даними. А значить науковий діалог продовжується.
    За результатами конференції видається збірник наукових праць.
    Всі учасники отримали сертифікати.

ФОТО ІЗ КОНФЕРЕНЦІЇ (НАТИСНІТЬ ПОКЛИКАННЯ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ)

_jpeg.jpg