У Рівненському інституті КУП НАН України відбулася низка заходів з нагоди відзначення професійного свята – Дня юриста

11 Жовтня, 2021

Один з них – круглий стіл «Проблемні аспекти дактилоскопічних та економічних досліджень», учасниками якого у святковий день 8 жовтня 2021 р.  стали досвідчені юристи – працівники Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС та студенти РІ КУП НАН України, які роблять лише перші кроки у професії та є активними учасниками юридичної клініки навчального закладу.

dsc_0984.jpg
dsc_0996.jpg

dsc_0997.jpg

Завідувач сектору дактилоскопічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС Вікторія Павлівна розповіла про основні засади проведення криміналістичних досліджень та їх види, зосередивши основну увагу у доповіді на висвітленні проблематики дактилоскопічних досліджень, наголосивши на важливості та інформативності даних ідентифікаційного та діагностичного характеру. Доповідач акцентувала увагу на відмінностях, які існують при проведенні досліджень на місці подій та в лабораторних умовах.

dsc_1001.jpg

dsc_1006.jpg

dsc_1002.jpg

Дактилоскопічним дослідженням була присвячена доповідь і наступного учасника круглого столу – завідувача сектору дактилоскопічного обліку відділу криміналістичних видів досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС Тараса Борисовича. Доповідач розповів, що значний обсяг робіт при проведенні дактилоскопічних досліджень здійснюється за допомогою програмного забезпечення, проте роль професіонала ніяк не можна применшувати та усунути з переліку процесів, адже саме фахівці центру досі «вручну» промальовують папілярні візерунки пальців рук перед внесенням дактилокарт у базу та роблять остаточний висновок у процесі їх порівняння.
   Завідувач сектору економічних досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Рівненського НДЕКЦ МВС Оксана Федорівна навела практичні аспекти проведення досліджень 3 основних напрямків: первинної бухгалтерської документації (як один з найбільш поширених видів досліджень); економічної діяльності підприємства в цілому для встановлення ефективності менеджменту та виявлення ймовірностей фіктивного банкрутства; дослідження фінансово-кредитних операцій з метою виявлення правопорушень як кредиторів, так і  боржників при укладенні та виконанні кредитних договорів.
   Доповіді учасників круглого столу супроводжувалися інформативними презентаціями та відео, що сприяло кращому сприйняттю інформації та зростанню зацікавленості у дискусіях. Круглий стіл завершився підведенням підсумків.
   Директор РІ КУП НАН України Володимир Леонович та завідувач юридичної клініки Оксана Олександрівна висловлюють подяку гостям та активним учасникам заходу за цікаві доповіді та запрошення відвідати Рівненський НДЕКЦ МВС.