У Рівненському інституті КУП НАН України відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України

30 Січня, 2012

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ І СВОБОДИ УКРАЇНИ

Як ми всі націю соборну

У всім єдиною не створим,
Зітруть нас легко вражі жорна.

І.Огієнко

24 січня 2012 року у Рівненському інституті Київського університету права НАН України відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України, у якому взяли участь студенти І-ІІІ курсів та старший викладач М.І.Маркевич.
     Ідея єдності українських земель є головним змістом державницької ідеології нації. Тому дуже важливим для розуміння усієї сутності поняття «соборна Україна» є історичний аспект. Студенти (Анна-Юлія Петрук, Ірина Сидорук, Євгенія Ступчук, Василь Оніщук та ін.) говорили про історичні передумови підписання Акту злуки між УНР та ЗУНР, аналізували правові акти, які передували проголошенню Акту злуки 22 січня 1919 року в Києві, державний устрій новоутвореної держави (ЗУНР), особливості функціонування державних органів УНР та ЗУНР і її подальшу долю, передумови визнання Дня Свободи на державному рівні та його значення для українців.
Друга частина засідання була присвячена обговоренню Дня Свободи в Україні та Указу Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят».
      Після виступів доповідачів відбулося обговорення  та підведення підсумків. М.І. Маркевич наголосила на тому, що сучасне покоління має оцінити уроки своїх попередників, адже сьогодні, на початку третього тисячоліття, ідея соборності постала з новою силою, тому ми повинні об’єднати наші зусилля навколо спільної мети − розбудови України.
      Сказано ж бо: « Ubi Concordia, ibi Victoria» – де злагода,там перемога!