У Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл «Молодіжна субкультура: сучасні вияви та перспективи розвитку»

26 Квітня, 2013

Відповідно до плану наукової роботи кафедри гуманітарних дисциплін Рівненського інституту КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему «Молодіжна субкультура: сучасні вияви та перспективи розвитку», в якому взяли участь викладачі кафедри та студенти І курсу.
   Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулась к.філос.н., доцент Л.А. Циганчук, яка відзначила, що швидкі й неоднозначні зміни у суспільстві зумовили проникнення і розвиток в Україні різних течій та субкультур із Заходу та Сходу. У цьому сенсі на особливу увагу заслуговують процеси, які відбуваються у молодіжному середовищі.

Викладач кафедри Г.П. Дикун зауважила, що молодіжні субкультури з’явилися в Україні після падіння залізної завіси і поширились досить швидко, спочатку в великих містах, а згодом і в селах. На сьогоднішні молодіжні субкультури є одним з істотних факторів соціалізації молоді. За підсумками соціологічних опитувань найбільшою популярністю в підлітків і молоді користуються дві субкультури – готи й емо.
   Студентка ІV курсу К. Стахнюк у своїй доповіді «Сучасні вияви молодіжної субкультури» відзначила, що сучасна молодіжна культура  є субкультурою з виразно окресленими межами. Її характеризують такі особливості, як досить помітна відчуженість від старшого покоління, від його цінностей і норм, переважна орієнтація на сферу дозвілля, у якій головними є спілкування і розваги, пов’язані з комунікативною діяльністю. У ставленні до культури надається перевага творчості, що в цілому відображає життєві орієнтації і пріоритети сучасної молоді.
   Цікавими були доповіді студентів І курсу, які викликали жваве обговорення, а саме: С. Дрозда «Поняття субкультури», Н. Фурдися «Субкультура готів», А. Прокопенко «Хіпі – «діти квітів», В. Жовніра «Металісти як сучасна субкультура».

Своєрідним підсумком круглого столу стали слова завідувача кафедри С.Я. Українець про те, що сучасна молодь має багато можливостей, для самоствердження. Часто-густо субкультура дає тільки ілюзію повноти життя,  вона не може задовільнити усіх життєвих запитів молодої людини. Тому належить скерувати зусилля  на  освоєння професійних висот, вдумливе навчання та громадську активність.

Ганна Дикун