Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему: «Реформа кримінального судочинства України»

10 Лютого, 2012

      Реформа кримінального судочинства України стала предметом обговорення  круглого столу, який відбувся 10 лютого 2012 року у Рівненському інституті Київського університету права НАН України.  В ньому взяли участь заслужений юрист України, керуючий справами Рівненської обласної ради М.І. Яцюк, консультант виконавчого апарату обласної ради Р.В.Скубік, к.ю.н. Я.В. Мочкош к.ю.н. С.В. Оверчук, В.Б. ДмитрукН.М. Сумченко та студенти ІІ-ІV курсів, а також представник прес-служби облдержадміністрації Т. Кушнірук та журналіст Рівненської державної телерадіокомпанії Г. Баранчук.
      За словами П. Яцюка, проект нвого кримінально-процесуального кодексу є «революційним» у багатьох аспектах. По-перше, він дозволяє повністю реалізувати принцип диспозитивності, тобто  право збирати та пред’являти докази мають тепер і прокурор, і адвокат. По-друге, робить спроби дебюрократизації досудового провадження, оскільки слідчий багато часу витрачає на підготовку документів, а не на розслідування справи. По-третє, відмова від інституту повернення справи на додаткове досудове розслідування. По-четверте, запровадження суду присяжних.  Останнє викликало бурхливу дискусію.

    


     
В.Б. Дмитрук
зазначив, що суд присяжних, який складається із двох професійних суддів і трьох присяжних, радше схожий на інститут народних засідателів, але аж ніяк не присяжних. Обмеження ж його компетенції справами про довічне позбавлення волі призводить до втрати самого сенсу створення такої інституції. До дискусії підключилися і студенти, яких зацікавили суперечливі питання про розмежування компетенції між прокурором та слідчим, тлумачення понятійного апарату, передбаченого кодексом, вимоги щодо захисника.
      Проте, учасники засідання погодилися із тим, що новий проект КПК вносить багато позитивних новацій, що наближає Україну до європейського рівня.