У Рівненському інституті КУП НАН України відбувся круглий стіл за участі одного з авторів Конституції України

7 Червня, 2021

З нагоди відзначення 25-ї річниці ухвалення Конституції України у Рівненському інституті проводиться низка тематичних заходів. У конференц-залі інституту був проведений круглий стіл на тему «Історія конституційного процесу в Україні».
   Захід відкрив директор РІ КУП НАН України Володимир Якимчук. Спікером виступив доктор філософії, професор, заслужений юрист України, народний депутат України 4-х скликань, голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін. Студенти Рівненського інституту КУП НАН України із зацікавленістю слухали про події та факти 1995-1996 рр. Юрій Анатолійович підкреслив, що історію можуть знати тільки очевидці подій.

dsc_0323.jpg

dsc_0322.jpg

dsc_0327.jpg

Як один із авторів Конституції України доповідач доніс до присутніх всю складність та відповідальність процесу прийняття Основного Закону України. На круглому столі обговорювались цікаві факти про Конституцію України, зокрема питання, чому процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – від 1990 по 1996 рік. За цей період було запропоновано більше десяти проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій, науковців. Зокрема, були і такі пропозиції: зберегти назву УРСР, обмежити права президента, позбавити Крим статусу автономії. Конституція України була ухвалена Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

dsc_0319.jpg

dsc_0318.jpg

Круглий стіл пройшов у традиційно дружній, сприятливій атмосфері, що ще раз підтверджує цікавість молодого покоління правників до історії своєї країни та необхідність проведення таких заходів з людьми, які причетні до доленосних подій України.