У Рівненському інституті КУП НАН України вшанували пам’ять Тараса Григоровича Шевченка

19 Березня, 2013

«Сучасна рецепція Шевченкової творчості»   −  тема круглого столу, приуроченого пам’яті Шевченка, який відбувся 13 березня цього року з ініціативи кафедри гуманітарних дисциплін. Як відомо, Шевченкове слово і донині не втратило свого потужного виховного потенціалу. «Творець нації, цілого народу» −  це не просто затерті патетичні гасла. Учасники круглого столу говорили про те широке інтерпретативне поле, у контексті якого можна назвати творчість Шевченка сучасною. Особливе зацікавлення викликали  виступи на тему: «Проблема сакралізації постаті Т. Г. Шевченка» (Ірина Токарець), «Місце Т. Г. Шевченка в українській і світовій культурах» (Юлія Шкаравецька), «Шевченків міф України у баченні Оксани Забужко» (Єлизавета Грицюк), «Жінки у долі Т. Г. Шевченка» (Софія Юрків),  «Історична тема у Шевченковому поетичному доробку» (Марина Марчук), «Моделі шевченкознавства в радянській та сучасній науці» (Ірина Вишнякова) та ін. Організаторами заходу стали куратори академічних груп Г.П. Дикун, І.П. Смолій, Т.О. Артерчук.

Органічною складовою круглого столу стали виступи завідувача кафедри гуманітарних дисциплін С.Я. Українець, доцента кафедри, кандидата філологічних наук О.О. Дацюка, а також інспектора з виховної та методичної роботи РІ КУП НАНУ Н.М. Сумченко.