У Рівненському інституті КУП НАНУ відбувся міжвузівський круглий стіл «Академічна доброчесність як пріоритетний вектор розбудови національної системи освіти України»

24 Травня, 2023

Він  став завершальним акордом урочистостей, приурочених до Дня науки і зібрав цілу низку представників наукової еліти багатьох закладів вищої освіти України. Відкрив захід директор інституту Іван Вєтров, який підкреслив тематичне значення проблем, що були винесені на обговорення, їх актуальність для всієї національної системи освіти, а також  необхідність втілення напрацювань учасників круглого столу у  практику освітнього процесу.
Виступи науковців були зосереджені на проблемах формування  правового та культурного поля аналізованого феномена. Правові засади академічної доброчесності детально проаналізувала д.ю.н., професор, завідувач кафедри публічно-правових дисциплін  Вінницького педагогічного університету  ім. М. Коцюбинського Ольга Мельничук. Наслідки академічної недоброчесності для соціальної безпеки висвітлив д.ю.н., адвокат, керівник АО «СПАРТ-ЛЕКС» Ярослав Мельничук.  Предметом виступу к.філос.н., доцента кафедри філософії та культурології Національного університету водного господарства та природокористування Оксани Сарнавської став культурологічний аналіз проблемного поля академічної доброчесності. На етичних пріоритетах її запровадження акцентувала увагу д.філос.н., професор, професор кафедри Національного університету водного господарства та природокористування Алла Залужна.

q1.jpg

q2.jpg
q3.jpg

Значне зацікавлення присутніх викликав виступ к. ю. н, доцента,   завідувача кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Київського університету права НАН України Сергія Матвєєва, який наголосив на тому, що дотримання у закладі вищої освіти  принципів академічної доброчесності є запорукою якісної освіти та професійної репутації закладу.  На потребі міждисциплінарних досліджень академічної доброчесності  акцентувала увагу к.філос.н.,  т.в.о. заступника директора РІ КУП НАНУ Стефанія Українець, яка також підкреслила функціональне значення креативного освітнього середовища, сформованого в університеті під керівництвом ректора Юрія Бошицького. Саме таке середовище   здатне забезпечити  довіру до результатів навчання і завдяки йому академічна доброчесність стане гарантом високої якості надання освітніх послуг.
У заході також взяли участь представники Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, Тернопільського національного технічного університету, Відкритого університету «Україна», викладачі та аспіранти м. Рівне.
Результатом круглого сталу стала низка пропозицій щодо запровадження академічної доброчесності в закладах вищої освіти.