У Рівненському інституті Київського університету права НАН України проведено Круглий стіл на тему «Сучасні можливості судових експертиз»

15 Грудня, 2021

Науковий захід організовано Рівненським інститутом Київського університету права НАН України та Рівненським Науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України. Зі вступною промовою виступив директор Рівненського інституту Володимир Якимчук, який привітав учасників круглого столу та наголосив, що судова експертиза є важливим засобом доказування, що сприяє всебічному, повному та об’єктивному дослідженню обставин справи та гарантується Законом України «Про судову експертизу» і процесуальним законодавством.

dsc_1845.jpg

dsc_1846.jpg

dsc_1847.jpg

Основні доповіді заходу НДЕКЦ МВС представили: Павло Печорін, завідувач сектору досліджень зброї  Рівненського НДЕКЦ МВС, висвітливши тему «Зброя в сучасному житті»; Ігор Ляшецький, головний судовий експерт сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Рівненського НДЕКЦ МВС окреслив «Можливості судової експертизи матеріалів, речовин та виробів у Рівненському НДЕКЦ МВС»; Катерина Заріцька, старший слідчий відділення розслідування злочинів проти життя та здоров’я, виступила перед присутніми з доповіддю на тему «Особливості застосування судових експертиз під час розслідування злочинів»; «Місце розташування земельної ділянки як один із основних чинників формування її вартості в судовій експертизі»– питання, яке запропонувала для обговорення Тетяна Лешкевич, судовий експерт сектору товарознавчих та гемологічних досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС

dsc_1855.jpg

dsc_1856.jpg
 dsc_1885.jpg

Науково-педагогічні працівники Рівненського інституту Київського університету права у своїх виступах зосередили увагу присутніх на не менш актуальних правових проблемах. Зокрема, Олена Матвійчук, кандидат економічних наук, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України  звернулась до теми «Проблемні питання призначення та проведення судової експертизи в господарському судочинстві»; Оксана Якимчук, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України запропонувала предметне обговорення «Загального порядку призначення і проведення судових експертиз»; «Конституційно-правові засади кримінального провадження» – тема, яку розглянув Володимир Іващук, суддя у відставці, старший викладач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України.
    Серед гостей заходу були присутні адвокати: Іванна Голуб, яка презентувала дослідження на тему «Психологічні експертизи: нові тенденції в практичній діяльності» та Тетяна Бідюк, виступ якої мав назву «Генетична експертиза: ви впевнені, що ми родичі?».
   Учасниками Круглого столу стали також і студенти 1-, 2- та 4-го курсів, які, долучившись до дискусій, висловили бажання відвідати Рівненський НДЕКЦ МВС України аби наочно закріпити теорію щодо судових експертиз.
   Модераторами заходу виступили Олена Матвійчук, кандидат економічних наук, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України та Анжела Комісарова, старший судовий експерт сектору товарознавчих та гемологічних досліджень Рівненського НДЕКЦ МВС.