У Рівненському інституті Київського університету права НАНУ відбулась ХI Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні».

21 Квітня, 2021

Зважаючи на карантинні обмеження захід відбувся в онлайн режимі.
   Захід відкрив директор Рівненського інституту НАН України Якимчук Володимир Леонович: «Цього року ми знову раді щиро вітати вас на нашій XI Всеукраїнський науково-практичній конференції. Те, що ми зустрілись знову, зумовлено, головним чином, великою зацікавленістю щодо актуальних проблем сучасної правотворення та правозастосування представників різних навчальних закладів, які готують майбутніх фахівців в галузі права. Мета конференції – надання науковцям різних вишів України можливості поспілкуватися щодо актуальних проблем правотворення, обмінятися ідеями і обговорити наукові проблеми, оволодіти практичними навичками у сфері наукової діяльності, зрештою, зав’язати або зміцнити дружні стосунки з учасниками з інших навчальних закладів.»

dsc_9982.jpg
 dsc_9986.jpg
dsc_9983.jpg

Проведення конференції стало можливим за підтримання і сприяння ректора Київського університету права, професора, заслуженого юриста України Бошицького Юрія Ладиславовича. У вітальному слові до учасників конференції ректор КУП НАНУ побажав всім плідної роботи, конструктивного діалогу, нових вагомих здобутків, а також зазначив «Впродовж тривалого часу Україна знаходиться в стані реформування. Важливим елементом будь якої демократичної держави є правова система. Основні конституційні засади як-оот верховенство права, визнання людини, її життя і здоров’я, честі і гідності, недоторканності і безпеки найвищою соціальною цінністю, є основою складного процесу правотворення нашої держави. Обраний Україною напрям євроінтеграції зумовлює розвиток і підтримку цінностей, які притаманні демократичним європейським державам.»

dsc_9992.jpg

dsc_9996.jpg

dsc_9999.jpg

Захід організовано кафедрами загальнотеоретичних правових дисциплін під керівництвом Матвійчук Олени Вікторівни та спеціальних юридичних дисциплін під керівництвом Якимчук Оксани Олександрівни.

dsc_0008.jpg
 dsc_0021.jpg
 dsc_0017.jpg

Участь в конференції взяли 130 науковців з різних навчальних закладів України. Серед учасників цьогорічної конференції науковці , практики, аспіранти та студенти вишів Києва, Луцька, Рівне, Острога а також Чеської Республіки, а саме 7 докторів наук, 38 кандидатів наук, викладачі кафедр, аспіранти та студенти. Навчальні заклади, які активно прийняли участь у роботі конференції: Київський університет права НАН України, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Академія ГУСПОЛ (Чеська Республіка), Волинський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк), Національний університет водного господарства та природокористування, Національний університет «Острозька академія», Рівненський інститут Університету «Україна», Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука, Рівненський державний гуманітарний університет. Приємно відзначити учасників, які на практиці втілюють доктрини правової науки: судді, прокурори, адвокати, представники державних установ.
    На пленарному засіданні з матеріалами своїх досліджень виступили провідні науковці: Полюхович Олег Іванович, Голова Рівненського апеляційного суду, кандидат юридичних наук «Проблеми допустимості доказів, отриманих під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій  через призму розсекречення документів НСРД та відкриття їх іншій стороні», Денисюк Петро Дмитрович, кандидат юридичних наук, голова Рівненського міського суду Рівненської області, доцент кафедри спеціальних юридичних дисциплін навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування «Деякі питання судового розгляду кримінального провадження на підставі угоди про визнання винуватості», Матвійчук Андрій Васильович, доктор філософських наук, професор, професор кафедри конституційного права та галузевих дисциплін Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування «Поняття «обов’язку» у філософсько-правовому контексті», Жуковська Олександра Юріївна, суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області, аспірант кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія» Аналіз статистичних даних щодо кількості виправданих осіб в Україні впродовж 2014-2020 років,  Хорватова Оксана Олегівна, кандидат юридичних наук, доцент, проректор з навчально-методичної та наукової роботи Київського університету права НАН України «Проблеми освіти і науки в умовах пандемії», Сальчук Оксана Анатоліївна, заступник начальника Західного міжрегіонального управління у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) «Основні підходи до розуміння якісного державного сервісу в системі юстиції», Малій Микола Іванович, директор правничої компанії ТОВ «АЮР-КОНСАЛТИНГ» «Конвергенція сонячного суспільства знань: глобальна освітня світоглядно-філософська, соціально-правова, інноваційно-комунікаційна електронна інженерія нового тисячоліття». Після перерви роботу було продовжено в секційних засіданнях, де матеріали своїх досліджень представили аспіранти та студенти.

dsc_0014.jpg

dsc_0023.jpg

dsc_0024.jpg

Вже одинадцять років поспіль традиційна конференція дає можливість науковцям, практикам, аспірантам та студентам об’єднатись для обговорення актуальних питань сучасної правової науки. Цього року, захід відбувся в режимі on-line через карантинні обмеження. Втім організатори доклали максимум зусиль, а отже вдалося залучити широке коло фахівців, які представили свої дослідження з основних галузей права. За результатами конференції буде видано збірник тез доповідей. Сподіваємось, що традиція проводити подібні заходи не буде порушена і вже наступного року ми зустрінемося на ХІI Всеукраїнський науковій конференції.