Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

У Рівному обговорили проблеми правової освіти

10 Грудня, 2012

     30 листопада 2012 року в приміщенні Головного управління юстиції у Рівненській області відбулося засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. На порядок денний було винесено обговорення освітньо-правової роботи вищих навчальних закладів Рівненщини.
     Проблемі впровадження наукових елементів в освіту майбутніх правників присвятив свій виступ член ради, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту КУП НАН України Сергій Володимирович Оверчук. Він підкреслив, що специфікою навчального закладу є те, що він заснований Національною академією наук України, а це дозволило з перших років використати її науковий потенціал. Концепцією функціонування інституту є поєднання фундаментальних теоретичних досліджень в галузі права та вищої юридичної освіти. Послідовне втілення цієї концепції та впровадження вимог Болонського процесу у діяльність навчального закладу обумовило запровадження інноваційної моделі майстер-класів у галузі правознавства. Так, до участі в майстер-класах Рівненського інституту КУП НАНУ були запрошені провідні вчені-правознавці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, а також авторитетні юристи-практики, вчені та викладачі юридичних вузів із зарубіжних країн. Зокрема,  у 2012 році було організовано майстер-класи професора Едуарда Сомерса (Бельгія), професора Регенсбурзького університету Райнера Арнольда (Німеччина), професора Інституту правових досліджень УАН і почесного професора Пазмань Петер Варга Чаби (Угорщина), професора Вільяма Батлера (США), доктора права Анджея Шміта (Польща), доктора права Ігоря Котлярчука (США), професора Аттіли Петерфалві, професора Пенсільванського університету (США) Вільяма Еліота Батлера. Лекції з питань права також проводяться викладачами Рівненського інституту для студентів інших навчальних закладів та юних науковців Рівненської Малої академії наук.
     Пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечують удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві. Одним з основним напрямків роботи інституту є організація наукових заходів: щорічних науково-практичних конференцій та круглих столів. До участі в них активно залучаються студенти різних навчальних закладів. При Рівненському інституті КУП НАН України діє Наукове товариство студентів, яке є важливим елементом правової освіти майбутніх правників. Отримані знання студенти можуть удосконалити у юридичній клініці «Фенікс», яка є базою для практичного навчання та проведення навчальної практики студентів старших курсів.
     Інформація Сергія Володимировича Оверчука викликала значний інтерес, у зв’язку з чим  обласна МКМР з правової освіти населення рекомендувала:
Управлінню освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації:
– організовувати підвищення підготовки педагогічних та науково-педагогічних працівників в сфері сучасних технологій;
– організовувати проведення майстер-класів (тематичних лекцій) провідних науковців в загальноосвітніх школах.
Головному управління юстиції у Рівненській області:
 – організовувати спільні з Вищими навчальними закладами науково-практичні заходи (круглі столи, семінари) із залученням практикуючих юристів.
ВНЗ за напрямом підготовки «Правознавство»:
–  поглибити співпрацю та кооперацію навчальних закладів і науковців;
– створити в Рівненській області науково-інформаційний простір, який би дозволив отримувати інформацію не тільки правового характеру, а й інформацію про наукові заходи в навчальних закладах;
– створити аудиторії сучасних засобів навчання, що відповідають світовому науково-технічному рівню і є важливою передумовою реалізації ефективних стратегій досягнення цілей освіти;
– створити (в разі відсутності) студентські наукові товариства та налагодити їх міжвузівську співпрацю.
     Окремо розглядалася проблема захисту соціальних прав студентської молоді, яку розкрив директор Рівненського державного аграрного коледжу Ярослав Петрович Корсун.
     Начальник Головного управління юстиції у Рівненській області Степан Іванович Данилюк надав членам ради інформацію про реалізацію у 2012 року Рекомендацій Рівненської обласної МКМР з правової освіти населення. Він, зокрема, відзначив, що за результатами проведених засідань приймаються конкретні рекомендації з вказівками до виконання. Хід їх виконання знаходиться на постійному контролі у голови обласної МКМР з правової освіти населення С.І. Сад. Рекомендації виконуються в повному обсязі та у вказані терміни.