У РІВНОМУ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «ГРУШЕВСЬКІАНА ЛЬВІВСЬКОГО МУЗЕЮ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО»

28 Липня, 2023

У рамках заходів, приурочених  до Дня Української Державності 26 липня 2023 року директор Іван Вєтров та працівники Рівненського інституту КУП НАН України взяли участь у презентації виставки, присвяченій постаті Михайла Грушевського – політика, державотворця, науковця, а також його доньці – Катерині Грушевській, талановитій вченій, дослідниці українського героїчного епосу. Ця експозиція відкрилася в обласні науковій універсальній бібліотеці за сприяння державних та громадських інституцій міста Львова.

grush_1.jpg
grush_2.jpg

grush_3.jpg

Науковий коментар до виставки надала Софія Легін, вчена секретарка Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Вона розповіла присутнім маловідомі факти про життя Михайла Грушевського – людини з почуттям гумору, авторитарну особу, здібного менеджера, ніжного романтика, плідного дослідника-історика та люблячого чоловіка та батька. Почули про непересічну долю єдиної доньки Грушевських – Катерини, вченої в галузі етнографії та фольклору.

grush_4.jpg
 grush_8.jpg
grush_9.jpg

Учасники події мали можливість подивитися короткометражну стрічку «14 місць Михайла Грушевського у Львові», головний режисер – Роман Метельський, голова правління ГО «Українське Фотографічне Товариство» директор інтернет-ресурсу «Фотографії старого Львова»; сценарист – Марія Магунь; консультант – Софія Легін. Аерозйомку здійснив Ярослав Білоус.
   У фільмі висвітлюються події львівського періоду життя М. Грушевського (1894 – 1914 рр.) та акцентовано увагу на тих місцях міста, які стали визначальними для історика під час проживання у місті Лева.

grush_5.jpg

Цьогоріч Україна відзначає День Української Державності в час неймовірно жорстокої війни з московською ордою, що триває упродовж кількох століть. Саме тому це свято покликане утверджувати зв’язок українців, які живуть нині, з нашими пращурами, як Михайло Грушевський, які впродовж багатьох поколінь будували державність українського народу.
   Згідно із домовленістю директора інституту Івана Вєтрова та представниками Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові низку заходів буде проведено для студентів РІ КУП у вересні цього року.