У центрі наукового пошуку – сучасні проблеми гуманітаристики

6 Грудня, 2013

5 грудня у Рівненському інституті Київського університету права НАН України  відбулася ІІІ Всеукраїнська наукова конференція „Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні пошуки, комунікативні та педагогічні стратегії”. Її організаторами стали Київський університет права НАН України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,  кафедра гуманітарних дисциплін РІ КУП НАНУ.
     З вітальним словом до учасників конференції звернувся доктор права, генеральний секретар Інституту європейського омбудсмана Йозеф Зігелє, заступник начальника управління освіти  і науки Рівненської облдержадміністрації, начальник відділу професійно-технічної вищої освіти Петро Миколайович Коржевський, секретар Рівненської міської ради Андрій Васильович Грещук.

Вітальне слово ректора Київського університету права Ю.Л.Бошицького учасникам конференції зачитала проректор з гуманітарної освіти  та виховної роботи КУП НАНУ Галина Петрівна Левківська, котра, окрім усього, висвітлила міжнародні параметри діяльності університету та його вклад у розвиток гуманітарної проблематики.
     Після пленарного засідання робота конференції продовжувалася у секціях: „Світоглядні орієнтири сучасного соціокультурного простору, їх трансформація та вибір”, „Комунікативні стратегії  сучасної лінгвістичної науки” та  „ Шляхи вдосконалення педагогічного процесу в сучасних закладах освіти».
     Конференція повністю підтведила статус всеукраїнської – її учасниками стали науковці більш як із п’ятдесяти  вищих навчальних закладів України, в тому числі національних, зокрема:  Київського національного лінгвістичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного авіаційного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського національного  медичного університету імені Данила Галицького, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького, Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка,  Одеського національного політехнічного університету, Національного університету державної податкової служби України, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету “Острозька академія» та ін.

Дискусійне поле конференції було дуже широке: від світоглядних засад сучасного пошуку до безпосередньої реалізації наявних стратегій у комунікативній та педагогічній практиці.
     Прикметно, що участь у конференції взяли відомі науковці України, переважно доктори та кандидати наук, які репрезентують досягнення  сучасної гуманітаристики. Аналітичний дискурс конференції був екстрапольований у вимір реалізації людської свободи, трагізму існування, вибору життєствердних орієнтирів існування, адекватного використання  лінгвістичного та дидактичного інструментарію, що  є надзвичайно важливим  у сучасному світі.

Учасники конференції отримали гарну можливість познайомитися  з Рівненським краєм, а також  з університетом права, який ,працюючи під керівництвом досвідченого організатора юридичної освіти України Ю.Л. Бошицького, не вперше засвідчує свою готовність до наукового діалогу.