Участь представниці КУП НАНУ в Українському форумі якості освіти UQAF-2024

27 Вересня, 2024

25-26 вересня 2024 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України пройшов Український форум якості освіти UQAF-2024. У ньому взяли участь більше 800 учасників з різних куточків України в тому числі і доценту кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Київського університету права НАН України Олена Романова.

До уваги учасників форуму було запропоновано перегляд постерної сесії з презентацією зразкових практик та знайомство з університетом, його навчально-науковими лабораторіями.

Захід було розпочато хвилиною мовчання на вшанування пам’яті за загиблими під час російської агресії. Програма заходу передбачала пленарну сесію – «Майбутнє освіти в Україні» та панельні дискусії «Новий дизайн системи зовнішнього забезпечення освіти», «Адаптація ролі університетів до потреб воєнного часу й післявоєнної відбудови», «Формування взаємної довіри між стейкголдерами», «Реформування юридичної освіти». Окрім того, учасникам форуму було запропоновано до уваги презентації кращих практик від топових університетів країни за темами: «ІТ в управлінні внутрішніми системами забезпечення якості», «Інтернаціоналізація у вищій освіті: можливості та виклики для системи забезпечення якості освіти», «Освітній прорив під час війни».

Вітальним словом до учасників звернувся Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який відзначив актуальність тематики, внесеної Нацагенством. Серед важливих питань він відзначив: повернення офлайн навчання, забезпечення безпечного навчального процесу, справедливої оплати праці працівників освіти, зв’язку освіти і науки з бізнесом та питання акредитаційної експертизи.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий відзначив пріоритетним завданням країни повернення дітей додому та забезпечення достойних умов в університетах України задля уникнення відтоку студентів за кордон.

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов відзначив важливість запропонованих на форумі питань та побажав плідної роботи жвавих дискусій у пошуку рішень.

Серед спікерів форуму були: голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, співзасновник Української студентської ліги Кирило Демченко, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт, заступниця голови Нацагенства Наталія Стукало.

Модератором форуму виступав голова Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко.

Прес-Центр КУП НАНУ