«УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ: ІСТОРІЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»
У Рівненському інституті Київського університету права НАН України відбулося засідання круглого столу на тему «Українська державність: історія та перспективи» за участю науково-педагогічних працівників закладу та запрошених гостей із Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, Рівненського обласного краєзнавчого музею, Рівненського ліцею «Колегіум».
Зі вступним словом до учасників круглого столу звернувся директор інституту Іван ВЄТРОВ, який у своєму виступі наголосив на тому, що День Української Державності має важливе національне значення, особливо в умовах військової боротьби українців за свою етнічну, культурну та політичну ідентичність. Обʼєднаність та організованість українців у цій кривавій боротьбі показали усьому Світу наявність ще однієї Нації з її свідомою державотворчою силою, яка проявляється не тільки на полі битви, але і у писемності, законотворенні та дипломатії, що відображено у Руській правді, Остромировому Євангеліє, Литовських статутах, Конституції Пилипа Орлика та сотні інших пам’яток, джерел і документів, які містять писемні згадки про історичний шлях нашої державності та славетної державотворчої традиції.
Завідувач кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Віктор ТКАЧУК наголосив на необхідності потреби у більш глибшому дослідженні та вивчені вітчизняної історії державотворчої традиції. У своєму виступі доповідач, оперуючи історичними та юридичними фактами, обґрунтував протяжність історичного шляху нашого державотворення не лише з часом заснування Києва, але і з часів епох союзної Антської держави, Гунської держави та Козарського каганату, Скіфської імперії та Кімерії.
Продовжуючи науково-практичну дискусію, доцентка кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Стефанія УКРАЇНЕЦЬ у своєму виступі акцентувала увагу на постаті князя Володимира Великого та значенні християнізації Русі у розбудові руської держави за європейськими традиціями державотворення.
Директорка Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентна ЯРОЩУК наголосила на важливості оновлення наукового бібліотечного фонду, особливо науковими джерелами з історії становлення та розвитку вітчизняної державотворчої традиції.
Олександр БУЛИГА, директор Рівненського обласного краєзнавчого музею та Олег РОМАНЧУК, заступник директора музею, аргументовано обґрунтували національне значення музеїв в системі збереження історичної памʼяті культурної спадщини українців та етапів процесу українського державтворення.
Куделя Петро, директор Рівненського ліцею «Колегіум», вчитель історії, звернув увагу учасників круглого столу на особливостях сучасного етапу творення Української Державності.