В КУП НАНУ пройшов круглий стіл на тему: «Волонтерська діяльність в умовах воєнного стану»

25 Травня, 2022

«Те, що ми робимо для себе, вмирає з нами, те, що ми

робимо для інших, залишається і є безсмертним» –

адвокат Альберт Пайк.

Київський університет права НАН України спільно з Рівненським фаховим коледжем Національного університету біоресурсів і природокористування України провели круглий стіл на тему: «Волонтерська діяльність в умовах воєнного стану».

Про доцільність і важливість даного роду діяльності годі й говорити, адже в умовах війни, в яких перебуває сьогодні український народ і українська армія, волонтери  це той, чи не єдиний зв’язок, який сьогодні поєднує фронт і мирне життя.

Під час засідання круглого столу учасники обговорили результати волонтерського руху, поділилися набутим досвідом, зазначили позитивні моменти у своїй роботі, висловили власне бачення розвитку волонтерства та залучення до цієї справи широкі кола громадськості.

Як спільний рух волонтерство виникло на Заході, а першими волонтерами були самаритяни, які надавали допомогу усім, хто її потребував. Більш впевнено можна говорити про виникнення феномена волонтерства вже з середини ХІХ століття. 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період Анрі Дюран, відомий французький письменник-журналіст, запропонував створити Червоний Хрест  організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюран, керуються волонтерські організації усього світу. 5 грудня щорічно, починаючи з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначити саме цей день, як день добровольця, увесь світ відзначає Міжнародний день волонтера.

В Україні волонтерський рух набрав масового характеру під час Революції гідності, а ще більшого масштабу  після початку російської агресії на сході України. Міжнародні експерти визнають, що у жодній країні світу не зафіксовано такого потужного волонтерського руху як в Україні. На протязі 2014-2016 років створилися цілі волонтерські об’єднання.

Ми стали європейською державою, ми змінюємо закони і життя в цілому. Єдиним незмінним залишається, нажаль, війна на Україні та поклик у душах людей до волонтерської діяльності. І, хоча внесок і підтримка держави нашої армії, стала набагато кращою, але без волонтерів на сході не обходиться ніяк. Підтримка нашим військовим потрібна як на фронті, так і в тилу. В тилу не менше ніж на передовій, наголосив завідувач кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України, доцент кафедри, кандидат юридичних наук Олександр Іванович Савка.

Під час круглого столу учасники обговорили та приділили увагу мотивації та вигоранню волонтерів, популяризації волонтерського руху серед молоді. Зважаючи, на особливу ситуацію, що склалася в країні і в цілому світі, учасники не оминули питання волонтерства у період COVID-19.

У роботі круглого столу брали активну участь:

• викладач юридичних дисциплін Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», завідувач навчальної юридичної консультації, адвокат Вадим Анатолійович Ільїн
  • директор Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», Заслужений працівник освіти України Ярослав Петрович Корсун
  • перший заступник голови Рівненської облради Сергій Анатолійович Свисталюк;
  • начальник департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Миколайович Коржевський
  • викладач юридичних дисциплін Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» Оксана Петрівна Басюк
  • кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України Петро Дмитрович Біленчук;
  • кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України Наталія Олександрівна Веселовська
  • кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства НУБіП України Кідалов Сергій Олександрович;
  • волонтер Сергій Олександрович Кінзерський;
  • директор Відокремленого структурного підрозділу «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», заслужений працівник освіти України Ярослав Петрович Корсун.

Здобувачі закладів вищої освіти підготували та презентували тематичні доповіді.

Прес-Центр КУП НАНУ