В КУП НАНУ відбулась презентація V виставки М.Жарова «Моя мальовнича Батьківщина» – в рамках проекту «Інтелектуальна власність в Україні – перлини живопису для студентської молоді»

8 Жовтня, 2010

У 2007році Київський університет права НАН України та Міжнародний центр правових проблем інтелектуальної власності при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України започаткували культурно-виховний проект «Інтелектуальна власність в Україні – перлини живопису для студентської молоді».
Цей проект створено для студентів-правознавців та всіх тих, хто цікавиться мистецьким життям нашого суспільства. Він має інформаційний та духовно збагачувальний характер і спрямований на залучення студентської молоді до перлин сучасного українського мистецтва.
Незвичність цього проекту в тому, що його започатковано з культурно-виховною метою безпосередньо для студентів-правознавців.

Символічним є те, що напередодні професійного свята «Дня юриста», 07 жовтня в університеті, пройшла презентація відкриття п′ятої виставки «Моя мальовнича Батьківщина» цього цікавого проекту.

В холі КУП НАН України студенти, гості університету і всі бажаючі мали нагоду бачити прекрасні натюрморти та пейзажі з краєвидами нашої батьківщини на полотнах молодого кримського майстра пензля – Михайла Жарова.

Як вже зазначалось раніше, ідея проекту полягає в проведенні поруч з творами мистецтва зустрічей з фахівцями юристами, зокрема тими, хто працює у сфері охорони та захисту інтелектуальної власності. Наші студенти – майбутні правознавці – адвокати та судді повинні бути більш обізнаними відносно проблем правового характеру. Які пов’язані з охороною прав та інтересів українських митців. З іншого боку, і митці також матимуть нагоду отримати одразу консультації від студентів вузу активістів юридичної клініки і дізнатися від них про ті державні структури, громадські організації та приватні компанії, до яких можна звернутися за захистом порушених прав, для отримання більш глибоких консультації тощо.

Гостями університету були відомі правознавці, науковці, представники різних організацій у сфері інтелектуальної власності, митці, представники дипломатичних та іноземних місій в Україні, представники державної та виконавчої влади, мистецтвознавці, журналісти, а саме: Шемшученко Юрій Сергійович – Почесний ректор Київського університету права НАН України, Директор Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України, академік НАН України; Оніщук Микола Васильович Міністр юстиції України 2007 – 2010 рр., доктор юридичних наук; Скрипнюк Олександр Васильович Керівник управління міжнародних наукових зв’язків
Академії правових наук Ураїни, академік, доктор юридичних наук, професор; Варфоломеєва Тетяна Вікторівна ректор Академії адвокатури України, Доктор юридичних наук, Заслужений юрист України; Сєдих Юрій Іванович – Президент Товариства „Україна – Болгарія”, Член Національної Спілки журналістів України, професор; Узунов Веселин Перший секретар Посол Республіки Болгарія в Україні; Маркуш Марія Андріївна – Суддя Конституційного Суду України; Богатир Володимир Вікторович Заступник Міністра юстиції України; Коваленко Валентин Васильович Ректор Київського національного університету внутрішніх справ, генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук, професор; Кондратюк Віталій Анатолійович Радник Голови комітету по Держдепартаменту України з виконання покарань та ін.

Кожний з гостей мав можливість висловити свої враження і почуття після огляду творів мистецтва, знайомства з університетом.

Як було зазначено ректором університету Ю.Л.Бошицьким, що в майбутньому в холі університету будуть представлені художні твори різних вітчизняних митців, а також роботи наших студентів, які вміють і люблять малювати або фотографувати. Тому даний захід спрямовано і на те, щоб допомогти знайти та виявити серед студентів правознавців нові здібності та таланти.