В КУП НАНУ відбувся тренінг-лекція на тему «Ризики, повʼязані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни»

18 Вересня, 2024

17 вересня у Київському університеті права НАН України відбувся тренінг-лекція з мінної безпеки від міжнародного благодійного фонду BIG UA та представників Національного університету оборони України на тему «Ризики, повʼязані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни». Усі охочі здобувачі, викладачі та співробітники Університету змогли ознайомитися з найбільш поширеними вибухонебезпечними предметами внаслідок повномасштабного вторгнення.

Тематичну лекцію та презентацію для всіх присутніх провів заступник директора фонду з гуманітарного розмінування Сергій Голобородько. Учасників заходу ознайомили з класифікацією та різновидами боєприпасів і вибухонебезпечних предметів, продемонструвавши наочні приклади у вигляді моделей, виготовлений на 3D-принтері. Також учасники пройшли алгоритм дій у разі небезпеки та кроки для виявлення мін та снарядів, саморобних вибухонебезпечних предметів і залишків бойових ракет. Питання безпеки є вкрай важливим і актуальним сьогодні. Тож, лектор звернув особливу увагу на правила, що можуть врятувати життя в умовах, коли майже щодня рятувальники знаходять і знешкоджують боєприпаси та вибухонебезпечні предмети.

Старша викладачка кафедри військової підготовки Наталя Солошенко окреслила основні особливості та переваги навчання військовій справі зараз і нагадала усім про значущість вибору військового шляху навчання у будь-якому віці. Студентів і співробітників познайомили з інформацією про кафедру, спеціальностями та видами навчання, доступними в Національному університеті оборони України.

Учасники заходу змогли опанувати принципи безпеки цивільного населення під час воєнного стану та ознайомитися з основними типами вибухових пристроїв (мін або інших видів вибухівки), що в подальшому дозволить їм ефективно реагувати та мінімізувати ризики в разі виникнення небезпеки.

Дякуємо організаторам та лекторам за цей важливий тренінг! Переконані, що ці знання стануть важливим фактором у непередбачуваних ситуаціях.

Прес-Центр КУП НАНУ