В Київському університеті права НАН України відбулася зустріч судді-спікера Шевченківського районного суду міста Києва Марини Антонюк із здобувачами вищої правничої освіти та викладачами університету!

30 Квітня, 2024

29 квітня 2024 року в Київському університеті права НАН України відбулася зустріч судді-спікера одного з найбільших місцевих загальних судів України Шевченківського районного суду міста Києва Марини Антонюк із здобувачами та викладачами університету.

На початку зустрічі завідувач юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України, доктор філософії Микола Малій наголосив на тому, що зустрічі здобувачів вищої правничої освіти із діючими суддями Шевченківського районного суду міста Києва позитивно впливають на підвищення якості освіти за рахунок живого спілкування та обміну досвідом з правниками високого професійного рівня.

З вітальним словом виступив проректор з наукової, виховної та профорієнтаційної роботи, доктор юридичних наук Іван Кайло, який наголосив на значимості практичної складової в освітній діяльності вищого навчального закладу та зазначив, що необхідно лише посилювати взаємовигідну співпрацю в даному напрямку.

Цікавою та змістовною була розповідь судді-спікера Шевченківського районного суду міста Києва Марини Антонюк про практичну роботу здобувачів та випускників вищих навчальних закладів в апараті судді або в одному з відділів суду, про можливість отримати практичний досвід роботи в правничій сфері та чітко зрозуміти принципи роботи судової системи України, а також про  перспективи подальшого кар’єрного зростання в сфері юриспруденції.

Цілком очевидно, що дана розповідь викликала жваве обговорення як серед здобувачів так і серед викладачів Київського університету права НАН України, які задавали цікаві запитання пані судді Марині Антонюк.

Запитання завідувача кафедри кримінального права та процесу, вченого секретаря, кандидата юридичних наук Валерія Андрусіва яке стосувалося важливого сьогодні питання впливу на суддів викликало неабиякий інтерес, адже нам відомо, що згідно положення ст. 126 Конституції України «Незалежність і недоторканість судді гарантуються Конституцією і законами України» “вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється”.

Також до зустрічі долучились представники юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України та Студентського парламенту нашого університету, які захопливо слухали розповідь про роботу Шевченківського районного суду міста Києва та задавали цікаві практичні запитання судді.

Юридичної клініки «Фенікс»

Київського університету права НАН України