Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

В рамках проекту «Пізнай свій край студенти КУП НАН України відвідали м. Фастів

14 Жовтня, 2010

      Як гарно відкривати для себе нові місця рідного краю. Дізнаватися їх таємниці і бути причарованими їх красою. Так, в рамках проекту «Пізнай свій край студенти КУП НАН України ознайомилися з м. Фастів.      
Фастів протягом усієї своєї історії був західним форпостом, містом-супутником Києва. Історичний шлях міста тісно пов’язаний з долею “матері” міст руських”. У стародавні часи саме територією нинішньої Фастівщини проходили кордони Київської землі. А ще раніше – тут межували території двох великих східнослов’янських племен – князівств древлян і полян.
      
Разом з тим, Фастів має свою самобутню, неповторну історію. Вперше наше місто згадується в літописі під 1390 роком. Тоді в грамоті литовського князя Володимира Ольгердовича стверджувалось право на володіння Фастовом роду князів Рожановських. Проте, є більш ранні літописні свідчення, за якими назва поселення могла виникнути за часів київських князів Олега та Ігоря, коли будувалась київська держава й Олег” почав города ставити”…


      
Героїчні сторінки в літопис Фастова вписали наші земляки в роки найжорстокіших із воєн – Великої Вітчизняної. З її кривавих доріг не повернулося додому більше 5 тисяч фастівчан.
Важким було звільнення міста від німецько-фашистських окупантів. Це сталося 7 листопада 1943 року. За мужність і героїзм, проявлені в ході операції, понад 21 тисячу солдат і офіцерів радянської армії було нагороджено орденами та медалями.

      
Фастів вистояв, піднявся з руїн та згарищ, з роками набирався сили і трудової наснаги. Нині це місто залізничників, де функціонують, обслуговуючи залізничне сполучення 12 підприємств і організацій Південно-Західної залізниці. Це – помітний промисловий центр, де зосереджено десятки підприємств різних галузей.
Це – місто, де люди свято шанують свою історію й натхненною працею вписують в неї нові сторінки.