Національна академія наук України Рівненський Інститут КУП

В РІ КУП НАН України відбулися майстер-класи Петра Річарда Костіва

7 Жовтня, 2011

     Ще одна подія, яка назавжди закарбується в історію РІ КУП НАНУ, − зустріч високого гостя з Америки випускника докторської програми Університету Мічігана та Університету Каліфорнії Берклі,  члена спілки Україно-Американських адвокатів, спілки Інтер-Американських юристів, президента спілки «Латиноамериканського Права» при Університеті Мічігана та співзасновника і віце-президента «Фонду для розвитку податкової культури» доктора права Петра Річарда Костіва.

     Протягом 28 – 29 вересня Петро Річард Костів дав майстер-класи студентам РІ КУП НАН «Вступ до правової системи США», в яких було розкрито конституційні засади правової системи США та особливості контрактового права. Особливістю цих майстер-класів було проведення занять у поєднані Сократового методу викладання та кейс-методу. На основі симулятивних завдань студенти аналізували судову справу з питань контрактового та кримінального права. Робочою мовою майстер-класів була українська та англійська, що дало змогу студентам поглибити свої навики володіння англійською мовою


     Багатий досвід роботи в галузі юриспруденції  став не лише запорукою  успіху в обраній справі, а й дозволив виробити унікальний підхід до розв’язання багатьох правничих проблем. Достатньо сказати, що пан Петро Річард Костів  проходив практику у Верховному суді Аргентини, де вивчав функціонування суду та Аргентинської юридичної системи, а також працював в міжурядовій організації «Південний Центр» в Женеві у відділі «Глобального розвитку і управління». У 2008-2010 роках працював в Південній Африці по гранту Університету Каліфорнії Берклі. Документував земельні реформи в молодій демократії Південної Африки.



     Це не просто етапи щасливого сходження до успіху, це передусім − спроба самореалізації. І саме цей досвід став найбільш цінним для студентів РІ КУП НАНУ, котрі  із захоплення слухали свого гостя, котрий провів для них майстер-клас.  До речі, спілкувалися як українською, так і англійською мовами. Відгуки студентів ще раз засвідчують потребу такого спілкування.


     Бенецький Назар, 2 курс:


− В цілому майстер-клас дуже сподобався, адже не на кожній парі можна поєднати теорію з практикою. Ми розглядали дві судові справи, перша була спеціальною, ніби своєрідною вправою, друга ж − реальною кримінальною справою.


     Корнійчук Дарина, 2 курс:


− Дуже сподобалась вимова викладача, розмовляли переважно англійською, але і українською також. Ця зустріч була надзвичайно пізнавальною.