В Рівненському інституті КУП НАН України відбулись заходи до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору

27 Листопада, 2021

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, – не підлягає забуттю…
   Остання субота листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Колектив Рівненського інституту КУП НАН України долучився до загальнонаціональних акцій – «Запали свічку пам’яті» та «Голодомор-геноцид: пам’ятаємо разом».

dsc_1413.jpg
 dsc_1421.jpg
dsc_1417.jpg

Директор інституту Володимир Якимчук зазначив, що сьогодні ми можемо говорити правду і маємо це робити голосно, бо зло не повинне приховуватися, як це робилося раніше, впродовж десятиліть, режимом радянської влади. Ми маємо згадувати жертв Голодомору-геноциду, прямо називати винуватців трагедії для того, щоби це найжорстокіше сплановане масове вбивство людей ніколи більше не повторилося.

dsc_1423.jpg

dsc_1425.jpg
dsc_1428.jpg

Екскурсом в історію для студентів І курсу стала виховна година, на якій ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ганна Дикун розповіла, що на початку ХХ століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 1932-1933 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору. За різними оцінками, від 4,5 до 10 мільйонів українців померли під час жахливих подій 1932-1933 років.
   Відеоролик «Голодний дух», який переглянули студенти,  відтворив сумні кадри з життя українського села.

dsc_1422.jpg

dsc_1420.jpg

Бібліотека Рівненського інституту КУП НАНУ підготувала тематичну виставку, документальні джерела якої вміщують великий комплекс документів і матеріалів, що переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Експонати виставки містять  фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
   Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму. 27 листопада 2021 року о 16:00 всі українці можуть долучитися до акції «Запали свічку пам’яті».